روف گاردن (Roof Garden)  چیست؟

روف گاردن که با عناوینی مثل بام سبز ، بام باغ و فضای سبز روی پشت بام نیز شناخته می شود ، به مکانی گفته می شود که در آن فضای سبز در بستری غیر از سطح خاک و زمین ایجاد شده است. به بیان ساده تر روف گاردن یا بام سبز محلی است که ارتفاعی بالاتر از سطح زمین دارد و کشت گیاه در بستر آن صورت گرفته باشد. حال این محل می تواند پشت بام ، کف لابی ساختمان یا کف حیاطی که سقف پارکینگ را تشکیل می دهد و… باشد.

نمونه کارهای روف گاردن (بام سبز):

اجرای روف گاردن (باغ بام):

اجرای بام سبز می تواند شامل قرار دادن چند گلدان بر روی بام و یا در پروژه های بزرگتر اجرای فضای سبز و یا ایجاد پارک بر روی پشت بام باشد.

در انتخاب نوع طراحی روف گاردن عواملی همچون ویژگی های اقلیمی، سازه ساختمان و نیاز متقاضی دخالت دارند.[/vc_column_text]

نیاز به خدمات ساخت و اجرای روف گاردن دارید؟

مشاوره رایگان و استعلام قیمت

آبنما در روف گاردن:

آبنما از گذشته یکی از عناصر اصلی دکوراسیون ایرانی بوده است که امروزه با پیشرفت تکنولوژی در کنار بکار گیری دانش معماری انواع آبنما در سایز ها و کاربری های مختلف ساخته می شود.

ساخت و اجرای روف گاردن|آبگون دیزاین

در طراحی و دکوراسیون بام سبز،آبنما می تواند زیبایی خیره کننده ای به فضا بدهد. می تواند با توجه به علاقمندی هایتان یکی از انواع آبنما دیواری ، آبنما آب و آتش ، آبنما آبشاری یا صخره ای و یا آبنما سنگی  رانتخاب کنید.

استخر :

ساخت استخر در روف گاردن در زیبا سازی محوطه بام بسیار تاثیر گذار خواهد بود و بام سبز یا باغ بام ظاهری مدرن تر پیدا خواهد کرد. باتوجه به مساحت بام می توان استخر هایی در اندازه های مختلف ساخت و لذت استفاده از روف گاردن را در بهار و تابستان دو چندان کرد.

استخر در روف گاردن|آبگون دیزاین

نورپردازی در روف گاردن:

نورپردازی یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در زیباسازی باغ بام خواهد بود. با استفاده از نورپردازی اصولی و کاربردی، زیبایی بام و تمام المان های بکار رفته در آن در تاریکی هوا دو چندان خواهد شد .

دیوار سبز :

دیوار سبز می تواند انتخابی بسیار مناسب برای ایجاد فضایی سبز بر روی دیوارهای مجاور بام باشد. به این ترتیب هم به اهداف روف گاردن و ایجاد فضاهای سبز به بام نزدیک شده ایم و هم حس آرامش و در کنار آن زیبایی بی نظیری را به باغ بام خواهیم بخشید.

روش های اجرای روف گاردن:

روف گاردن گسترده:

در این روش متقاضی خواستار ایجاد سطوح چمنکاری بر روی پشت بام و در کل محلی که در آن امکان کاشت گیاه در خاک طبیعی وجود ندارد می باشد. بعد از ایزولاسیون و همچنین زیرسازی مناسب پشت بام و در نهایت تعبیه خروجی آب فضای سبز و کاشت چمن بر روی سطح بام صورت خواهد گرفت.

روف گاردن متمرکز:

در روش متمرکز به دلیل عمص کاشت بیشتری که در اختیار است می توان درختان و بوته هایی به پشت بام اضافه کرد و یا باغچه هایی به روش سنتی ایجاد کرد.

روف گاردن مدولار-پرتابل:

در این روش گلدان ها و فلاور باکس های آماده ای جهت اجرای بام سبز استفاده می شود . در این روش گلدان های استفاده شده با توجه به مصرفشان می توانند درختچه های بلند و یا سطح سبز گسترده داشته باشند.

با وجود اینکه فضای سبز ایجاد شده در این روش بر خلاف دو روش قبلی ظاهری برجسته نخواهد داشت ، اما سرعت اجرا بالاتر خواهد بود و دارای امنیت بیشتری خواهد بود  و همچنین تنوع و مدرنیته بودن در این روش بیشتر دیده می شود.

قیمت روف گاردن:

با توجه به توضیحاتی که ارائه شد حتما متوجه شده اید که هزینه روف گاردن به عوامل بسیاری از جمله نوع بام سبز، المان های ساخته شده در آن، نوع گیاهان و… بستگی دارد. بنابراین قبل از اجرای بام سبز حتما باید مکان مورد نظر توسط کارشناسان بازدید شود تا با توجه به علاقمندی های شما قیمت اجرا مشخص شود.

نیاز به خدمات ساخت و اجرای روف گاردن دارید؟

مشاوره رایگان و استعلام قیمت

دانستنی های روف گاردن:

دیتیل اجرایی روف گاردن

دیتیل اجرایی روف گاردن

بام سبز یا روف گاردن یکی از سیستم های سازگار با اکوسیستم است که علاوه بر ایجاد زیبایی، طراوت و نشاط برای ساکنین و خانواده ها، می تواند به عنوان عایق حرارتی، صوتی و رطوبتی برای ساختمان نیز عمل کند.
خواندن ادامه
روف گاردن شیشه ای

روف گاردن شیشه ای

روف گاردن، سازه ای تمام اتوماتیک است که علاوه بر لوکس بودن و زیبایی، باعث می شود فضا در هر شرایط آب و هوایی قابل استفاده باشد. این موضوع باعث شده که روف گاردن، گزینه ای خوب و ایده آل
خواندن ادامه
دیزاین روف گاردن

دیزاین روف گاردن

امروزه روف گاردن ها یکی از انواع محوطه سازی های پرطرفدار در میان افراد و جوامع مختلف می باشد. روف گاردن که در اصل به فضای سبز ایجاد شده بر روی پشت بام ها گفته می شود، می تواند از
خواندن ادامه
روف گاردن لاکچری

روف گاردن لاکچری

داشتن یک باغ بام یا روف گاردن که فضای سرسبز و بیشتری را برای دورهمی های ما ایجاد نماید، امروزه مورد توجه زیادی قرار گرفته است. در این میان طراحی و ساخت روف گاردن های لاکچری در سال های اخیر
خواندن ادامه
[تعداد: 14   میانگین:  4.9/5]

کلیدواژه خود را وارد کنید