آبنما ، جهت اطلاع از قیمت خرید انواع آبنما مدرن ،طراحی و اجرای آب نما نمونه کارهای ابنما را مشاهده کنید و یا با شماره 09121032193 تماس بگیرید.

آبنما آبگون دیزاین تولید کننده انواع آبنما ها با قیمت برای محیط خانه، محل کار، لابی ها ، نمای ساختمان ، مراکز تجاری و… می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه کار ما، هزینه ساخت آبنما و پاسخ به سوالاتتان مطالب موجود در این صفحه را دنبال کنید.

هزینه ساخت آبنما:

قیمت آبنما بستگی به موارد بسیاری از جمله ایزولاسیون، متریال بکار رفته، تجهیزات بکار رفته (با توجه به برند تجهیزات قیمت ها متفاوت خواهد بود) ، تجهیزات مربوط به نورپردازی ، سیستم گردش آب و ابعاد آبنما دارد که کارشناس مربوطه در مشاوره ای رایگان هزینه را برآرد خوهد کرد.

شماره تماس جهت مشاوره رایگان و استعلام قیمت آبنما : 09121032193

نحوه ساخت و اجرای آبنما توسط ما:

قبل از سفارش ساخت و خرید آبنما حتما باید تصمیماتی در رابطه با محل قرار گیری ابنما، ابعاد ، تجهیزات مصرفی ، نوع ،سیستم گردش آب و نورپردازی آبنما گرفته شود.
اگر در مورد انتخاب نوع آب نما مطمئن نیستید ، این مورد را با کارشناسان ما در میان بگذارید تا با توجه به فضا و امکانات موجود، شما را در انتخاب بهترین و مناسب ترین نوع برای فضای مورد نظرتان راهنمایی کنند.

آبنما متشکل از فواره و آب راکد یا متحرکی است که علاوه بر ایجاد جلوه ای زیبا در محیط و متعادل ساخت هوا ، با موسیقی دلنشین جریان آب آرامشی غیر قابل وصف به فضا می بخشد .

در زندگی شهری و مدرن امروزی که بافت های نرم طبیعی همچون فضاهای سبز، آبشار ها و… جای خود را به بافت های سختی همچون برج های سر به فلک کشیده داده اند می توان با شبیه سازی عناصر طبیعی مانند آبنما و فضاهای سبز مقداری از نیاز روحی و روانی انسان ها به طبیعت را جبران کرد.

آبنما از قدیم یکی از زیباترین و مهم ترین المان های معماری ایرانی بوده است که اغلب در حیاط خانه ها،طراحي ويلا و روف گاردن ، باغ ها و پارک ها ساخته می شد. اما امروزه طراحی و ساخت آبنما در نوع ها و اندازه های مختلف انجام می شود و با توجه به نوع ابنما می توان از آن در محیط های خارجی و محیط های داخلی همچون خانه ها ، لابی هتل ها و آپارتمان ها، مراکز تفریحی و تجاری و… استفاده کرد.

معمولا در فضاهای بزرگ که آرام و بی سر و صدا هستند آبنماهایی به شکل نهر، جویبار و چشمه ساخته می شود و در فضاهایی که شلوغ هستند آبنماها به صورت فواره های بزرگ و ابشارهایی سنگی ساخته می شود.

البته با توجه به متریال های موجود و امکان طراحی انواع آبنماها در اندازه های مختلف و برای کاربری های مختلف محدودیتی در در انتخاب مکان اجرای آبنما وجود ندارد و می توان در هر مکان باز و بسته ای از انواع اب نما استفاده کرد.

آب از گذشته به دلیل نقش بسزایی که در طبیعت دارد به عنوان یک عنصر مقدس طبیعی بشمار می رفته است . آب ، همیشه نمایانگر پاکی و روشنایی بوده و طبیعت بی آب جلوه ای در خور توجه نخواهد داشت . آب ، چه در حال حرکت باشد و چه در حالت سکون موجب آرامش روح انسان خواهد شد و با توجه به طبیعت انسان دقایقی گوش دادن به موسیقی بی نظیر جریان آب انسان را از افکار و مشکلات روزانه رهایی خواهد بخشید. از این رو به اهمیت آبنماها در دل زندگی خشن امروزی پی می بریم.

در هنگام ساخت و طراحی آب‌نما به چه مواردی توجه کنیم؟

عموماً در هنگام ساخت آبنما نخست طرح‌ها و ماکت‌هایی به شما نشان داده می‌شود و بر اساس آن انتخاب خواهید کرد. در این وضعیت چند مسئله مهم وجود دارد که بسته به نوع آبنما باید نسبت به آن حساسیت لازم را داشته باشید و در نهایت تمام این وسواس و دقت‌ها موجب بهترشدن نتیجه خواهد شد. گاهی مجری‌های طراحی داخلی و شرکت‌های سازنده آب‌نما در این مورد بی‌دقتی از خود نشان می‌دهند.

لازم است که در ساخت آبنماهای شیشه‌ای از مایع مخصوص استفاده شده، نازل‌های آبنما به‌خوبی متصل شوند و همین‌طور از انتشار آب به خارج از فضای آب‌نما و پرتاب و ایجاد مزاحمت جلوگیری شود. ضمن این که آبنماهای صخره‌ای نیز باید طوری طراحی شوند که از رسوب‌گیری در آن‌ها جلوگیری شده و برکه مصنوعی نیز حساسیت منحصر به خود را در زمان طراحی و کنار هم قراردادن متریال خواهد داشت. مثلاً باید به‌گونه‌ای طراحی شود که از رشد و تجمیع موجودات مزاحم و حشرات موذی جلوگیری شده و مسیر گردش آب در آبنما دچار قطعی نشود.

شماره تماس جهت مشاوره رایگان و استعلام قیمت آبنما : 09121032193

مزایای استفاده از آب‌نما در محیط زندگی و کار:

 • و در نهایت این سؤال مطرح می‌شود که چرا محیط‌های امروزی نیاز به یک آب‌نما خواهند داشت. خوب دلایل زیادی وجود دارد اما به‌طورکلی لازم دیدیم که به این موارد اشاره کنیم:
 •  نصب آب‌نما باعث ایجاد یک اتمسفر و فضای طبیعی می‌شود. تجربه‌ای که در کنار ساحل، رودخانه و یا آبشار تجربه کرده‌اید را این بار در محیط خانه و آپارتمان مسکونی خود داشته باشید.
 •  حس آرامش و طبیعت و تأثیری که امواج آب به‌عنوان یکی از عناصر چهارگانه روی روح می‌گذارد غیرقابل‌تفسیر است. صرفاً باید خودتان این حس را تجربه کنید.
 •  سبب کنترل رطوبت در محیط می‌شود. در بسیاری از فضاهای خشک و بدون رطوبت انسان با مشکلات و بیماری‌های زیادی از جمله خشکی چشم، تنگ شدن خلق‌وخوی و … روبرو می‌شود.
 • کاهش آلودگی صوتی بخصوص در محیط‌های شلوغ مثل مال‌ها، فروشگاه‌های بزرگ، ادارات و…
 •  یون‌های منفی موجود در جریان آب باعث بهبود کیفیت هوای محیط خواهند شد.
 • پس‌زمینه‌ای جذاب برای ساختمان شما ایجاد می‌شود.
 •  مراقبت زیادی نیاز ندارد و به‌راحتی می‌توانید به‌صورت دوره‌ای آن را با استفاده از یک سری ابزار ساده تمیز و پاک‌سازی کنید.

انواع آبنما

آبنما شیشه ای:

در آبنما شیشه ای که اغلب در محیط های داخلی همچون رستوران ها، لابی هتل ها و اپارتمان ها ، ساختمان های مسکونی و اداری ساخته می شود یک صفحه شیشه از جنس سیکوریت نشکن به کار رفته و آب به کمک پمپ های مخفی جریان پیدا می کند.

طراحی و نصب آبنما شیشه ای|آبگون دیزاین

ابنما سنگی:

آبنما سنگی که با نام ابنما ویلایی نیز شناخته می شود معمولا در حیاط ویلا ها ، پارک ها و باغ ها ساخته می شود. در طراحی این نوع اب نما همانطور که از نامش پیداست از سنگ های مختلفی در اندازه های گوناگون که اغلب از جنس پوکه معدنی هستند استفاده می شود.

طراحی و ساخت آبنما سنگی

آبنما دیواری :

در این نوع آب نما های مدرن ، نازل ها بر روی دیوار قرار می گیرند و معمولا در ساخت استخر ، دیوار های خارجی ساختمان ها و حتی دیوار های داخلی ساخته می شود.

آبنما پرده ای:

نوعی از ابنما های دیواری است که آب بصورت پرده ای به داخل استخر یا حوض سرازیر می شود.

آبنما پرده ای آبگون دیزاین

دیوار خیس:

نوع دیگری از آبنماهای دیواری و مدرن است که اجرای آن بر روی دیوارهای خارجی ساختمان ها جلوه ای بسیار زیبا به نمای خارجی ساختمان می دهد.

خرید آبنما دیواری-دیوار خیس|آبگون دیزاین

 

آبنما باغی – آبشاری:

این نوع اب نما با اسامی مختلفی همچون آبشاری ، باغی ، صخره ای و آبشار صخره ای شناخته می شود، چرا که طراحی و ساخت این نوع آب نما بسیار شبیه به آبشارهای صخره ای طبیعی است. این نوع از ابنما هیچ گونه ریزش و پاششی به بیرون ندارد و علاوه بر محیط های خارجی در طراحی محیط های داخلی همچون طراحی پاسیو و طراحی رستوران نیز قابل استفاده است.

قیمت ساخت آبنما صخره ای و باغی

آب و آتش:

آبنما آب و اتش تلفیقی از نور و گرمای آتش با ریزش قطرات آب است که فضایی بسیار روحانی و رمز آلود پدید می آورد.

 آبنما آب و آتش

برکه مصنوعی:

برکه مصنوعی معمولا در فضاهای سبز ، پارک ها و باغ ها ساخته می شود . در ساخت برکه ابتدا طرح پیاده سازی می شود و بعد عملیات گودبرداری شروع می شود. برکه در اندازه های مختلفی ساخته می شود و با افزایش مساخت برکه عمق آن نیز افزایش پیدا می کند.

 

آبنما برکه مصنوعی |آبگون

طراحی روف گاردن و اجرای روف گاردن در آبگون دیزاین

طراحی ویلا در آبگون دیزاین

طراحی و ساخت آبنما در آبگون دیزاین

طراحی و اجرای دیوار سبزگرین وال در آبگون دیزاین

۱۲ دیدگاه در “آبنما و قیمت اجرای آبنما، خرید انواع ابنما مدرن

 1. منصور گفت:

  بسیار عالی
  آیا آبنما فقط مناسب فضاهای بزرگ هست ؟ میشه راهنمایی کنین برای فضاهای کوچیک چه نوع آبنما مناسبتره

  1. آبگون دیزاین گفت:

   با توجه به کاربری و سلیقه خودتون می تونین هر نوع آبنمایی خواستین برای محل مورد نظر انتخاب کنین تا آبنما در ابعاد کوچکتر برای شما ساخته بشه .
   توصیه میکنم قبل از تصمیم گیری به صورت رایگان از خدمات مشاوره کارشناسان ما استفاده کنید.

  2. علي گفت:

   ابنما پرتابل شیشه ای

 2. احمد رضا پیری گفت:

  سلام من نمونه کارهای آبنما شما را دیدم و قصد داشتم برای ساخت آبنما برای دفتر کارم از شما کمک بگیرم .دفتر کار بنده اصفهان هست آیا تو اصفهان نمایندگی دارین که کار آبنما رو بهشون بدم یا اینکه خودتون امکانش رو دارین که تشریف بیارین اینجا؟

  1. آبگون دیزاین گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله تیم آبگون دیزاین در سراسر ایران خدمات طراحی و ساخت انواع آبنما ارائه می دهد. لطفا برای هماهنگی و مشاوره تماس بگیرید.

 3. sadegh mirzakhani گفت:

  کاش طرح های بیشتری از کارای آبنما میذاشتین تو سایت

  1. آبگون ديزاين گفت:

   سلام برای دیدن نمونه کارهای بیشتر به پیج انستاگرام ما مراجعه نمایید

 4. سيما گفت:

  من خیلی دوس دارم تو خونه آبنما داشته باشم اما فضام کمه
  خوش بحال اونایی که جا دارن

 5. مريم گفت:

  معمولا چقدر طول میکشه اجرای آبنما؟

  1. آبگون ديزاين گفت:

   بستگی به اندازه ابنما هست معمولا بین یه هفته تا یه ماه

 6. سروش گفت:

  عالی هستین کارتون حرف نداره

  1. آبگون ديزاين گفت:

   سلام و عرض ادب
   لطف دارين دوست عزيز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *