محوطه, ویلا

محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلا : آبگون دیزاین

محوطه سازی به زبان ساده تر در واقع به چگونگی استفاده و به کار گیری المان های مختلف در یک فضا می گویند که یکی از مهم ترین انواع محوطه سازی ، محوطه سازی ویلا و باغ می باشد.

شاید در نگاه اول چنین تصور شود که محوطه سازی ویلا و باغ  به جدول بندی ها و تعیین راه ها و ورودی و فضای سبز گفته می شود و کار چندان پیچیده ای نیست. اما با دقت در موضوع می توان دریافت که محوطه سازی ترکیبی از یک عملیات پیچیده ی طراحی و اجرا می باشد که بایستی به دست متخصصین معماری، طراحی و اجرا شود.

محوطه سازی ویلا|آبگون دیزاین

در این مقاله از آبگون دیزاین قصد داریم تا شما را با محوطه سازی باغ ویلا آشنا کرده و ایده هایی را در این خصوص به شما ارائه نماییم.

محوطه سازی حیاط ویلا

حیاط ویلا و روف گاردن  یکی از قسمت های مهم در طراحی ویلا می باشد که محوطه ی خارجی یک ویلا را تشکیل می دهد. محوطه سازی که در سال های اخیر به یک رقابت تبدیل شده است بایستی به کمک علم و ذوق و هنر ایجاد شده تا فضا را به زیبایی هر چه تمام تر آرایش نماید. محوطه سازی علاوه بر توجه به زیبایی ، حریم خصوصی افراد را نیز مشخص نموده و از مشکلاتی که در این زمینه ممکن است برای صاحبخانه به وجود آید، جلوگیری می نماید.

محوطه سازی حیاط ویلا|آبگون دیزاین

بدون شک همه ی افراد تمایل دارند تا پس از ورود به درون خانه، با منظره ای سرسبز و زیبا رو به رو شوند تا استرس های روزانه ی آن ها برطرف شده و به آرامش برسند. بنابراین محوطه سازی حیاط ویلا بایستی به صورت دقیق توسط افراد ریز بین و متخصص انجام شود تا با دقت و ظرافت از تمام فضای موجود، بهترین استفاده را کرده و با ترکیب صنعت و طبیعت بتواند آلودگی های گرمایی و صوتی فضا را به حداقل رسانده و کارایی فضا را بیشتر نماید.

ایده هایی برای طراحی محوطه باغ ویلا

امروزه روش های متنوع و متفاوتی برای محوطه سازی باغ ویلا وجود دارد که می توان به صورت منفرد و یا ترکیبی از چندین المان در ایجاد یک فضای زیبا استفاده نمود.

لنداسکیپ - ویلا - باغ

محوطه سازی باغ و ویلا

شن ریزی، سنگ فرش، چمن کاری، درخت کاری، گذاشتن آلاچیق،  استخر فلت ، تاب، آبنما و … می تواند انواعی از روش های محوطه سازی باغ ویلا باشد که امروزه معمولا تنها از یک روش استفاده نشده و اغلب از چندین مورد در ایجاد یک محوطه ی زیبا استفاده می کنند تا نمایی بکر برای خود ایجاد نمایند.

محوطه سازی در طراحی ویلا

توجه کنید که در طراحی لند اسکیپ بایستی حتما رعایت ایمنی و استاندارد در مراحل مختلف از طراحی اولیه گرفته تا اجرا، مد نظر قرار گیرد. به طور مثال در طراحی استخر های فلت و یا سایر انواع استخر ها برای باغ ویلا، بایستی شرایط و ضوابط طراحی و ساخت آن رعایت گردد تا شاهد اتفاقات ناگواری که به علت عدم رعایت اصول اولیه بوده است، نباشیم.

طراحی روف گاردن و اجرای روف گاردن در آبگون دیزاین

طراحی ویلا در آبگون دیزاین

طراحی و ساخت آبنما در آبگون دیزاین

طراحی و اجرای دیوار سبزگرین وال در آبگون دیزاین

4.3/5 - (24 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *