محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلا

محوطه سازی به زبان ساده تر در واقع به چگونگی استفاده و به کار گیری المان های مختلف در یک فضا می گویند که یکی از مهم ترین انواع محوطه سازی ، محوطه سازی ویلا و باغ می باشد.

شاید در نگاه اول چنین تصور شود که محوطه سازی ویلا و باغ  به جدول بندی ها و تعیین راه ها و ورودی و فضای سبز گفته می شود و کار چندان پیچیده ای نیست. اما با دقت در موضوع می توان دریافت که محوطه سازی ترکیبی از یک عملیات پیچیده ی طراحی و اجرا می باشد که بایستی به دست متخصصین معماری، طراحی و اجرا شود.

محوطه سازی ویلا|آبگون دیزاین

در این مقاله از آبگون دیزاین قصد داریم تا شما را با محوطه سازی باغ ویلا آشنا کرده و ایده هایی را در این خصوص به شما ارائه نماییم.

محوطه سازی حیاط ویلا

حیاط ویلا یکی از قسمت های مهم در طراحی ویلا می باشد که محوطه ی خارجی یک ویلا را تشکیل می دهد. محوطه سازی که در سال های اخیر به یک رقابت تبدیل شده است بایستی به کمک علم و ذوق و هنر ایجاد شده تا فضا را به زیبایی هر چه تمام تر آرایش نماید. محوطه سازی علاوه بر توجه به زیبایی ، حریم خصوصی افراد را نیز مشخص نموده و از مشکلاتی که در این زمینه ممکن است برای صاحبخانه به وجود آید، جلوگیری می نماید.

محوطه سازی حیاط ویلا|آبگون دیزاین

بدون شک همه ی افراد تمایل دارند تا پس از ورود به درون خانه، با منظره ای سرسبز و زیبا رو به رو شوند تا استرس های روزانه ی آن ها برطرف شده و به آرامش برسند. بنابراین محوطه سازی حیاط ویلا بایستی به صورت دقیق توسط افراد ریز بین و متخصص انجام شود تا با دقت و ظرافت از تمام فضای موجود، بهترین استفاده را کرده و با ترکیب صنعت و طبیعت بتواند آلودگی های گرمایی و صوتی فضا را به حداقل رسانده و کارایی فضا را بیشتر نماید.

ایده هایی برای طراحی محوطه باغ ویلا

امروزه روش های متنوع و متفاوتی برای محوطه سازی باغ ویلا وجود دارد که می توان به صورت منفرد و یا ترکیبی از چندین المان در ایجاد یک فضای زیبا استفاده نمود.

لنداسکیپ - ویلا - باغ

محوطه سازی باغ و ویلا

شن ریزی، سنگ فرش، چمن کاری، درخت کاری، گذاشتن آلاچیق،  استخر فلت ، تاب، آبنما و … می تواند انواعی از روش های محوطه سازی باغ ویلا باشد که امروزه معمولا تنها از یک روش استفاده نشده و اغلب از چندین مورد در ایجاد یک محوطه ی زیبا استفاده می کنند تا نمایی بکر برای خود ایجاد نمایند.

محوطه سازی در طراحی ویلا

توجه کنید که در طراحی لند اسکیپ بایستی حتما رعایت ایمنی و استاندارد در مراحل مختلف از طراحی اولیه گرفته تا اجرا، مد نظر قرار گیرد. به طور مثال در طراحی استخر های فلت و یا سایر انواع استخر ها برای باغ ویلا، بایستی شرایط و ضوابط طراحی و ساخت آن رعایت گردد تا شاهد اتفاقات ناگواری که به علت عدم رعایت اصول اولیه بوده است، نباشیم.

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید