استخر

انواع استخر های بتنی

اگر چه امروزه استخر ها به لحاظ  مواد و جنس مصالح به کار رفته در انواع مختلفی وجود دارند اما همچنان استخر های بتنی در صدر جدول ساخت در کشور ایران بوده و اغلب افراد تمایل دارند تا از این نوع استخر ها در ساختمان های خود بسازند. استخر های بتنی از انعطاف پذیری خوبی برخوردار بوده و می توان تقریبا بیشتر طرح های اولیه را در آن ها اجرا نمود.

در این میان استخر های بتنی به جهت نحوه ی بتن ریزی در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند که در این نوشتار از آبگون دیزاین قصد داریم تا انواع استخر های بتنی را به لحاظ نحوه ی بتن ریزی به شما همراهان همیشگی معرفی نماییم.

طراحی و ساخت انواع استخرهای بتنی|آبگون دیزاین

آیا نیاز به خدمات طراحی و ساخت استخر دارید؟ برای مشاوره رایگان با 09125879311 تماس بگیرید.

انواع بتن ریزی در استخر های بتنی:

به طور کلی استخر های با جنس بتن از بتن مسلح ساخته شده اند و از آن جایی که بتن یک ماده ی متخلخل است و آب می تواند وارد منافذ آن شده و در آن نفوذ کرده و نشتی کند، بنابراین پس از ساخت این استخر ها، بر روی آن یک روکش مقاوم در برابر نفوذ آب همچون پلاستر می سازند.

انواع استخرهای بتنی|آبگون دیزاین

همانطور که گفته شد، استخر های بتنی با توجه به نوع بتن ریزی در انواع مختلفی ساخته می شوند. بنابراین از جمله انواع بتن ریزی در استخر های بتنی عبارت است از:

استخر های بتنی با بتن قالب گیری شده:

نخستین گروه از استخر های بتنی، بتن قالب گیری شده می باشد. در این گروه از استخر های بتنی بسته به نوع قالب های بتنی که استفاده شده اند، به 2 دسته ی یکپارچه و چند تکه تقسیم بندی می شوند.

استخر های با بتن پاششی:

نوع دیگری از استخر های بتنی، استخری های با بتن پاششی هستند. در واقع این نوع از استخر ها به وسیله ی پاشیدن بتن ایجاد می شوند. پاشیدن بتن به کمک دستگاه بتن پاش اجرا ده و بتن ها در میان شبکه های آرماتور که از قبل در کاسه استخر اجرا شده اند، پاشیده می شود.

استخر های با بتن پاششی نیز خود به 2 نوع بتن پاششی خشک و بتن پاششی مرطوب تقسیم بندی می شوند و قابل اجرا هستند.

  • استخر های بتنی با بتن خشک و کوبیده شده
  • استخر های بتنی ساخته شده با بلوک های بتنی

مزایای استخر های بتنی پیش ساخته:

مهم ترین نکته در انواع استخر های بتنی پیش ساخته، قابلیت انتقال آن ها می باشد. در واقع استخر های پیش ساخته به نوعی پرتابل بوده و می توان در کمتر از نیم ساعت آن ها را جا به جا نمود. همچنین از دیگر مزایای این نوع از استخر ها آن است که به کودبرداری و عایق بندی نیاز ندارند.

علاوه بر این در شرایط مختلف آب و هوایی و یا زمانیف می توان این استخر های بتنی پیشساخته را جمع آوری نمود و در صورت نیاز آن ها را حمل کرد و جا به جا نمود. خرید این استخر های بتنی پیش ساخته نیز می تواند بسیار مقرون به صرفه بوده و حتی تا میزان 1 دهم انواع دیگر استخر ها هزینه بر باشند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *