طراحی ویلا

طراحی ویلا شرکت آبگون دیزاین با برخورداری از مشاوران و طراحان ویلا ، با سال ها تجربه در زمینه طراحی ویلا باغ ویلا آماده ارائه مشاوره و همکاری می باشد.

طراحی و ساخت ویلا 1032193-0912

طراحی ویلا  ذوق و هنرمندی یک معمار را نشان خواهد داد. چرا که در طراحی ویلا و ساخت ویلاها نسبت به طراحی پلان های شهری معمار آزادتر است و می تواند در کنار علایق مشتری از هنر و خلاقیت خود بهره بگیرد و طرحی بسیار زیبا بیافریند.

در هنگام طراحی ویلا، تیم سازنده باید نکاتی را مدنظر قرار دهد و اهمیت دارد که در تمامی مراحل مشورت‌های لازم را از کارفرما بگیرد. ازاین‌رو معمولاً در طراحی ویلا مشکل بزرگ ازدست‌دادن انگیزه و درگیرشدن با پروسه‌های سخت و طاقت‌فرسای دریافت مجوز، خرید مصالح و… است. درصورتی‌که این کار را به یک تیم اجرایی بدهید کم تر با این دردسرها روبرو خواهید شد.

طراحی و ساخت ویلا|آبگون دیزاین

به‌طورکلی اولین قدم در طراحی ویلا و ساخت ویلا، ایده و تحقیقات می‌دانی در مورد محیط ساخت و همین‌طور بافت مسکونی آن منطقه است.

برای این کار می‌توانید یک دفترچه یادداشت آماده کرده و در مورد ایده و چیزهایی که در طراحی ویلا و ساخت یک ویلا برای شما اولویت است لیست تهیه کنید. مثلاً برای بسیاری طراحی ویلا مدرن جذاب است. عده‌ای طراحی و ساخت ویلا را هماهنگ با بافت کلاسیک می‌خواهند برخی نیز ترجیح می‌دهند درون ویلا مدرن و بیرون آن با معماری کلاسیک ساخته شده باشد.

از طرفی انتخاب مهندس مشاور که دید درستی از یک سازه ویلایی داشته باشد اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت. همین‌طور ساختمان ویلایی شما باید متناسب با سبک زندگی شما باشد. این که دوست دارید آشپزخانه یا نشیمن شما بزرگ باشد باز به مرحله نیازسنجی باز خواهد گشت.

پرسش‌های متداولی که در مورد ویلاسازی مطرح می‌شود:

 • طراحی ویلا سنتی بهتر است یا مدرن؟
 • هزینه طراحی ویلا دوبلکس چقدر است؟
 • آیا طراحی باغ و ویلا امکان‌پذیر است؟
 • طراحی ویلا کلاسیک یا مدرن چه مزایایی دارد؟

طراحی و ساخت ویلا 1032193-0912

طراحی داخلی ویلا و بخش‌های اصلی آن:

هر طراحی ویلا شامل یک سری بخش‌های اصلی است که حتماً باید در نقشه‌کشی به‌خوبی روی آن‌ها فکر شده و در نهایت پروژه اجرایی شود. اولین بخش که اهمیت زیادی دارد اتاق پذیرایی است. در طراحی ویلا باید از اصل سادگی استفاده شده و اگر فضای آن قرار است کوچک باشد، آینه‌کاری می‌تواند ایده خوبی برای بزرگ‌تر نشان‌دادن آن باشد.

آشپزخانه نیز معمولاً یا با ناهارخوری ترکیب خواهد شد و یا این که فضای آن با اوپن از نهارخوری جدا می‌شود. البته در ساخت هر ویلا طراحی سرویس بهداشتی نیز اهمیت زیادی دارد. همه چیز بستگی به متراژ ویلا و میزان هزینه‌ای که شخص قصد دارد صرف کند خواهد داشت. اتاق‌خواب‌ها نیز ممکن است دو عدد کوچک یا یک اتاق بزرگ باشند. عموماً پیشنهاد ما این است که در زمان انتخاب نقشه ویلاهای دوخوابه و بیشتر را انتخاب کنید. حضور مهمان در ویلای شما در نهایت می‌تواند یک چالش بزرگ باشد. پس بهتر است به فکر آینده باشید.

در مورد هزینه طراحی ویلا هم سؤالات زیادی مطرح می‌شود که باید این‌گونه پاسخ دهیم:

 • هزینه نقشه معماری و طراحی پلن کلی ویلا
 • هزینه طراحی داخلی
 • طراحی و جانمایی بخش‌های مختلف، در صورت نیاز پارتیشن و…
 • طراحی نمای ویلا و همین‌طور فضاسازی یا طراحی بیرونی

سبک های طراحی و ساخت ویلا:

چند سالی است که در کشورمان صرفاً طرح‌های کلاسیک و همیشگی ویلاها ایفای نقش نمی‌کنند. در نتیجه بسیاری از مؤسسات طراحی ویلا، معماری و همین‌طور دیزاین ایده‌های خلاقانه‌تری را به میان آورده و رویه این‌چنینی سبب دگرگونی در سلیقه مشتریان نیز شده است. از جمله طرح‌های ساختمانی و سبک‌های محبوب ویلاسازی در ایران می‌توان به:

 • طراحی ویلا مدرن
 • طراحی ویلا کلاسیک (سنتی)
 • طرحی ویلا مینیمال
 • طراحی روستیک
 • و طراحی‌های اشرافی و…

اشاره کرد. البته به این دسته‌بندی‌ها طراحی‌های اقتصادی و لوکس نیز اضافه می‌شود که صرفاً عناوینی هستند و نمی‌توان به آن‌ها استناد کرد. از طرفی ساخت ویلا اقتصادی توسط یک شرکت و مجری طرح با دیگری متفاوت است. مثلاً برخی سازنده‌ها در بحث طراحی ویلا و باغ ویلا، با کاهش کیفیت هزینه را پایین می‌آورند. یا این که مدت‌زمان ساخت ویلا را طولانی‌تر می‌کنند که تمامی این موارد قطعاً به ضرر صاحب طرح است.

با کلیک بر روی هر یک می توانید نمونه کارهای مربوط به هر سبک را ببینید.

صفر تا صد طراحی ویلا

طراحی یک ویلای زیبا و خاص همواره باید توسط معماران خبره و با تجربه ای انجام شود که در زمینه طراحی ویلا و ساخت ویلا ها مهارت زیادی دارند و ویلا های متعددی را طراحی نموده اند، لازم به ذکر است که برای طراحی یک ویلا باید اصول و قوانین را رعایت کرد و همچنین باید طبق اصول و استاندارد ها مراحلی را از صفر تا صد طی کرد تا به نتیجه مطلوب یعنی ساخت ویلا دست پیدا کرد. برای طراحی یک ویلا ابتدا باید نقشه برداری از محل پروژه و موقعیت یابی زمین را انجام داد، نقشه های پلان معماری ویلا طراحی شود، نقشه های نمای ویلا تهیه شود و به ترتیب نقشه محوطه، روف گاردن، دکوراسیون داخلی، نقشه های الکتریکال، نقشه های مکانیکال، طراحی نورپردازی، رندر، انیمیشن، عکس پاناروما، واقعیت مجازی و در آخر باید مشاوره و نظارت بر اجرای ویلا را انجام داد.

طی کردن مراحل گفته شده با دقت باعث می شود تا شما به راحتی به یک ویلای زیبا دست پیدا کنید و مجوز های لازم را هم دریافت نمایید. یکی از مهمترین مراحل طراحی ویلا بررسی هزینه های طراحی و اجرای ویلا می باشد که در این صورت شما می‌توانید به سایت ما مراجعه کنید و از کمک کارشناسان خبره استفاده نمایید تا آنها حداقل هزینه مورد نیاز را به شما بگویند. زمانی که شما نقشه ویلا را طراحی می کنید باید آن را در اختیار شهرداری قرار بدهید تا بتوانید مجوز ساخت دریافت کنید به همین دلیل باید بهترین طراحی را متناسب با قوانین منطقه انجام بدهید تا بتوانید بدون هیچ گونه مشکلی به راحتی طرح خود را به مرحله اجرا برسانید. آشنایی با صفر تا صد طراحی ویلا به شما توضیح می دهد که چه مراحلی را باید پشن سر بگذارید تا یک ویلا بسازید و طراحی کنید و مورد استفاده قرار بدهید.

طراحی و ساخت ویلا 1032193-0912

مهم ترین نکات که هنگام طراحی و ساخت ویلای باید توجه کنید

داشتن یک ویلای زیبا برای سپری کردن اوقات فراغت و استراحت می تواند در داشتن روحیه آرام و بدون اضطراب تاثیر زیادی داشته باشد. برای داشتن یک ویلادی زیبا از ابتدای زمان طراحی ویلا و ساخت آن باید به نکات مهم و ضروری در این زمینه توجه زیادی داشت. در مرحله اول تعیین کنید که به چه سبکی علاقه دارید؟ برای مثال می توانید سبک های مختلف کلاسیک، مدرن، مینیمال، روستیک و … را انتخاب کنید. سپس توجه کنید که موقعیت جغرافیایی زمینی که برای ساخت ویلا انتخاب کرده اید از نظر بافت و متراژ و نور و… مناسب است یا خیر؟ سپس متناسب با همان سبک از متریال مناسب برای ساخت استفاده کنید. برای مثال در سبک های مدرن و مینیمال نور پردازی و نور گیر بودن فضای داخلی اهمیت زیادی دارد. بنابراین توصیه می شود از پنجره های بزرگ و نورگیر استفاده نمایید. در صورتی که در فضای کلاسیک، استفاده از جزئیات زیاد و لوکس در فضا با اهمیت است. به همین دلیل از عناصر مختلفی درون و بیرون ساختمان استفاده می شود. برای مثال ستون های بلند، شومینه، اتاق های مختلف با عناصر زیاد درون هر فضا کاربرد زیادی دارد.یکی از بهترین و جذاب ترین انواع سبک هایی که امروزه طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده، طراحی ویلا و ساخت ویلاهای مدرن است. طراحی ساده و منحصر به فرد این سبک ویلاها به گونه ای است که فرد در آن احساس آرامش و ریلکس بودن دارد. چرا که به جای اهمیت دادن به جزئیات بسیار ریز و استفاده از المان های زیاد و شلوغ، به استفاده بهینه از کل فضا اهمیت داده می شود. در واقع تفاوت قائل شدن و اهمیت دادن به سبک ویلا سبب شده که برای ساخت هر نوع سبک از معماران متخصص همان سبک دعوت به همکاری می شود.

نکات ساخت و طراحی ویلا مدرن:

برای برای ساخت و طراحی ویلا ی مدرن نکات مهمی وجود دارد که عبارتست از:
1- برای طراحی ویلا ی مدرن باید ابتدا نیاز‌های افراد خانواده را بشناسید و سپس متناسب با همان ایده ها و نظرات اقدام به طراحی ویلا کنید.
2- با توجه به موقعیت جغرافیایی ویلا از مصالح مناسب و با کیفیت استفاده کنید.
3- از کلیه فضا و متراژی که در اختیار دارید، به بهترین نحو استفاده کنید.
4- از المان های شلوغ و زیاد استفاده نکنید.
5- زمان طراحی شیشه های بلند و پر نور و متناسب با موقعیت جغرافیایی ویلا طراحی و اجرا کنید.

اصول طراحی و ساخت ویلا در ایران:

همواره از سوی مشتریان طراحی و ساخت ویلا این پرسش مطرح می‌شود که آیا اصول خاصی برای ساخت ویلا وجود دارد؟ در واقع همه چیز بستگی به فاکتورهای هزینه، سلیقه و در نهایت اجراکننده پروژه خواهد داشت. مثلاً شما طراحی و ساخت ویلا کلاسیک را انتخاب می‌کنید. قطعاً شرکت طراح و مجری پروژه باید بتواند یک پیش‌زمینه یا الگو به شما ارائه دهد تا کل پروژه بر اساس آن پیش برود. از طرفی دریافت مشاوره‌های دقیق پیش از عقد قرارداد تا حد زیادی این مشکلات را حل می‌کند. مثلاً درصورتی‌که می‌خواهید هزینه ساخت ویلا برای شما اقتصادی و پایین باشد می‌توانید از طرح‌های ارزان و مدرن استفاده کنید. به‌جای استفاده از سنگ نما از متریال‌های ساده‌تری بهره بگیرید. همین‌طور مهم است که ویلای شما در برابر شرایط جوی و موقعیت خاص جغرافیایی مقاومت لازم را داشته باشد.

بسیاری از مناطق ممکن است شرایط جوی خوبی داشته باشند اما سیل یا زلزله‌خیز بوده و در نتیجه لازم است که ساختمان به‌خوبی مقاوم‌سازی شود. از طرفی باید ساختمان در برابر رطوبت، مشکلات نفوذ گردوغبار و … نیز بهینه‌سازی شود. شما همیشه در این موقعیت‌ها سکونت ندارید و در نتیجه با بروز یک مشکل کوچک ممکن است هزینه‌های زیادی برای شما به بار بنشیند.

ساخت و اجرای ویلا:

برای بسیاری افراد استراحت و سپری کردن اوقات فراعت در محیط های سر سبز و بزرگ اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل افرادی که بودجه کافی برای ساخت ویلا دارند، برای آن اقدام می کنند. یکی از بهترین ویژگی های معماری امروز این است که امکان طراحی ویلا و ساخت ویلا با سبک های مختلف وجود دارد. بدین ترتیب مالک ویلا می تواند با مشورت و ایده گرفتن از معماران، متناسب با بودجه و نظری که دارد، بهترین سبک را انتخاب کند. برای مثال همان طور که می دانید سبک دکوراسیون کلاسیک در مقایسه با سبک های مدرن و مینیمال به مصالح و متریال بیشتری نیاز دارد. چون در سبک کلاسیک به تجملات و جزئیات اهمیت زیادی داده می شود. اما ساخت ویلاهای مدرن به دلیل اهمیت دادن و تمرکز بیشتر روی آرامش و رسیدگی به سر سبزی محیط بیرون ویلا، ممکن است کل هزینه ساخت و اجرای ویلا، قیمت مناسب تری داشته باشد. به همین جهت توصیه می شود قبل از شروع ساخت ویلا، در مورد سبک های مختلف پرس و جو نمایید. سپس متناسب با همان سبک، متریال و مصالح و … خریداری کنید. علاوه بر این، پس از انتخاب سبک، اهمیت دادن به دکوراسیون داخلی ویلا نیز اهمیت زیادی دارد.

ساخت ویلا بصورت شخصی مستلزم صرف هزینه و زمان بسیاری می باشد . لذا در صورت واگذاری مسئولیت ساخت ویلا به افراد و گروه های متخصص میزان هزینه های مصرفی و زمان انجام پروژه بسیار کاهش خواهد یافت.

شرکت آبگون دیزاین با برخورداری از مشاوران و طراحان ویلا و با سال ها تجربه در زمینه طراحی ویلا مدرن و طراحی ویلا کلاسیک آماده ارائه مشاوره و همکاری با شما عزیزان می باشد.

طراحی و ساخت ویلا 1032193-0912

مراحل طراحی ویلا و ساخت ویلا:

 • در مرحله اول در جلسه ای کارفرما ایده ها و علاقمندی های خود را در طراحي ویلا به طراح ارائه خواهد کرد و طراح پس از بررسی ها و آماده سازی طرح نهایی با کارفرما در میان خواهد گذاشت و پس از تایید و اصلاحات نهایی ورود به مرحله بعدی ساخت و اجرای ویلا شروع خواهد شد.
 • در مرحله دوم کارفرما باید تمامی مجوز های لازم را برای شروع کار از ارگان های ذیربط دریافت کند.
 • مرحله سوم عقد قرارداد با مجری و آماده سازی سایت (زمین) می باشد.
 • مرحله چهارم شروع عملیات ساخت ویلا می باشد. ساخت ویلا می تواند بصورت چوبی، با آجر و بلوک و یا با استفاده از استراکچر فلزی، بتنی  LSF  انجام گیرد. مراحل ساخت ویلا به ترتیب شامل فونداسیون ، اجرای اسکلت ، سفت کاری ، نازک کاری و نماسازی می باشد. همچنین محوطه سازی ویلا از مهم ترین بخش های ساخت ویلا می باشد .

ساخت و اجرای ویلا|آبگون دیزاین

محوطه‌سازی ساختمان ویلا شامل چه مواردی است؟

کمی بالاتر در مورد مراحل ساخت‌وساز ویلا صحبت کردیم. اما مسئله بعدی محوطه‌سازی است که البته ابعاد گسترده و گوناگونی نیز دارد. تفاوتی ندارد انتخاب شما کدام است. ساخت طراحی و ساخت ویلا مدرن را دارید یا کلاسیک در نهایت به فضاسازی نیاز پیدا خواهید کرد. اولین مسئله ورودی ویلا می‌باشد. این بخش را به شکلی طراحی کنید که متریال طبیعی محیط را بر هم نزند. احتمالاً دیده‌اید که امروزه درب منازل با طرح‌های گوناگون ساخته می‌شود و برخی از آن‌ها از مدل‌های کلاسیک الگو گرفته‌اند. هزینه زیاد برای خرید درب نیز معقولانه نیست. اما امروزه معمولاً انتظار می‌رود که برای باز و بسته‌شدن درب از بازوی مکانیکی استفاده شود و امنیت آن نیز در سطح بالایی باشد.

استفاده از فضای سبز در محیط‌های ویلایی نیز ایده‌ای کم‌هزینه و بی‌نظیر است. از کاشت گل‌های رنگارنگ، درختان میوه تا سبزه‌ها و چمن‌هایی که قطعه و بخش‌بندی می‌شوند. ازاین‌رو هم جذابیت ظاهری زیادی دارند و هم سبب بهبود جریان هوایی و اتمسفر طبیعی می‌شوند. البته امروزه از عناصر مانند برکه مصنوعی و یا آب‌نما نیز در ساختمان‌های ویلایی استفاده می‌شود.

هزینه ساخت و طراحی ویلا |آبگون دیزاین

مدت‌زمان اجرا و آغاز پروژه ویلا:

پرسش بعدی که بسیاری از افرادی که هیچ اطلاعی در مورد نحوه احداث ویلا ندارند مدام مطرح می‌کنند زمان شروع طراحی ویلا و ساخت ویلا است. خوب نخست لازم است که طرح اولیه یا پلان ویلا به پایان برسد. براین‌اساس معمار با استفاده از نرم‌افزارهایی مانند 3D مکس این کار را انجام می‌دهد در نهایت شما متوجه می‌شوید که نقشه و شماتیک اصلی ویلایی که قرار است برای شما اجرا شود چه خواهد بود.

حال در این شرایط برخی از مشتریان از طرح راضی نیستند. برای جلوگیری از این مشکلات طراح ویلا می‌تواند طرح‌های آماده خود را به آن‌ها نشان دهد. همین‌طور شما می‌توانید نیازسنجی‌های لازم را انجام داده و با بررسی طرح ویلا، هوش، تجربه و تخصص طراح را بسنجید.

پس از این که خروجی نهایی گرفته شد، کارفرما می‌تواند درخواست تغییر در آن را داشته باشد. البته این موارد در قرارداد طراحی ویلا درج خواهد شد. در یک پروژه عمرانی و به‌طورکلی طراحی سازه‌های ویلایی شما باید به بودجه و توان مالی، شرکت انتخاب شده برای انجام کار تخصصی و همین‌طور مجوزهای ساخت توجه ویژه‌ای داشته باشید. ساخت ویلا بدون مجوز و دریافت مجوز آن نیز داستان‌های خاصی دارد که معمولاً مؤسسه‌های اجرایی و معماری در این مورد می‌توانند با استفاده از میان‌برهای البته مجاز، کار شما را آسان‌تر کنند.

در کل پروسه ساخت ویلا شرکت طراح باید با برنامه‌ریزی پیش برود. متوقف شدن پروژه ساخت‌وساز عمرانی در شرایط کنونی می‌تواند مشکلات زیادی را به بار بیاورد.

مقایسه ویژگی‌های ویلای مدرن و سنتی:

لازم دیدیم که اشاره‌ای داشته باشیم به بررسی شرایط و ویژگی‌های ویلای مدرن و کلاسیک، نخست کمی در مورد طراحی ویلا و ساخت ویلا مدرن صحبت می‌کنیم:

ویلای مدرن دارای المان‌های سادگی، کارکردگرایی و همین‌طور شفاف‌سازی در طراحی ویلا است. یعنی معمولاً ویلاهای مدرن هزینه‌های مشخصی دارند و به‌راحتی می‌توانید به جهت جلوگیری از صرف هزینه اضافه و سودجویی شرکت‌های طراح، بند به بند هزینه‌ها را بادقت کنکاش نمایید.

از طرفی ویلاهای مدرن پلان باز هستند و شما می‌توانید در آینده آن‌ها را تا جایی که می‌خواهید گسترش دهید.

از طرفی در برابر هزینه‌ای که برای آن‌ها صرف می‌کنید. در مقابل صدمات و بلایای طبیعی نیز مقاومت فوق‌العاده‌ای از خود نشان می‌دهند.

از طرفی طراحی ویلا و ساخت ویلا کلاسیک نیز مزایا و مفاد منحصر به خود را دارد. مثلاً می‌توانید استحکام را بسیار بالاتر برده و یا این که از مصالحی استفاده کنید که در بازار راحت‌تر یافت می‌شوند.

از طرفی امکان شخصی‌سازی در سبک و معماری ویلاهای کلاسیک چندبرابر است، از جمله معماری‌های ویلای کلاسیک می‌توان به:

 • طراحی ویلا کلاسیک دوریک
 • طراحی ویلا کلاسیک یونیک
 • طراحی ویلا کلاسیک کرنتین

اشاره نمود.

هزینه طراحی و ساخت ویلا :

توچه داشته باشید که طراحی ویلا تنها شامل ساختمان اصلی که به عنوان مرکز سقل از چهار طرف نما دارد نیست و یک طراحی ویلا کامل شامل طراحی نما،طراحی نمای ساختمان، محوطه سازی و در برخی موارد ساخت زمین بازی،ساخت استخر، سونا ،جکوزی و … را نیز در بر میگیرد.

پس قیمت ساخت ویلا شامل مواردی چون : هزینه طراحی پلان، هزینه طراحی نما،هزینه محوطه سازی، هزینه طراحي ویلا و ساخت دکوراسیون داخلی و… می باشد.

با اوضاع کنونی بازار زمین و ملک بسیاری فکر می‌کنند امکان ساخت یک ویلا با هزینه کم وجود ندارد. درصورتی‌که این مقوله صرفاً به قیمت مصالح و هزینه‌ای که معمار و مهندس عمران و مدیر پروژه از شما می‌گیرد نیست. می‌توانید با انتخاب زمین ویلا کوچک‌تر در موقعیتی ارزان‌تر این هزینه را تا حد زیادی کاهش دهید. از طرفی توجه کنید که در بسیاری از مواقع انتخاب زمین بزرگ صرفاً برای شما هزینه‌های ساخت دیوار دورتادور و یا فضاسازی به همراه خواهد داشت. درصورتی‌که می‌توانید از کم‌ترین فضای روبرو محیط ویلای خود نیز بهترین بهره‌برداری را داشته باشید. فضاسازی یکی از اصول زیباتر کردن محیط ساختمان‌های ویلایی است.

یک اولویت‌بندی کلی در مورد پروژه ویلایی خود داشته باشید. مثلاً برای بسیاری مهم است که حتماً ویلا مدرن طراحی شده و ساختاری فانتزی داشته باشد. امروزه البته ویلاهای هوشمند نیز به محبوبیت زیادی دست‌یافته‌اند. به‌طورکلی پیشنهاد می‌شود که از تجملات و هزینه‌های اضافه برای ساخت ویلا پرهیز کنید. مشخص‌کردن بودجه ساخت ویلا و مدت زمانی که برای طراحی نیاز است نیز اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت. یک مدیر پروژه خوب می‌تواند با صرفه‌جویی در وقت و هزینه پروژه احداثی شما را در مدت‌زمان کمتری تحویلتان دهد.

فاکتورهای تاثیرگذار بر هزینه طراحی ویلا

همانطور که گفته  فاکتور های زیادی در برآورد هزینه طراحی یک ویلا نقش تعیین کننده دارند که از جمله آن ها می توان موارد زیر را نام برد:

 • هزینه نقشه برداری از زمین یا محوطه ی مورد نظر
 • میزان هزینه پرداختی بابت دریافت تاییدیه و کسب مجوز ساخت ویلا از شهرداری منطقه ی مورد نظر
 • میزان هزینه کارشناسی محوطه
 • میزان هزینه پرداختی بابت طراحی پلان معماری با در نظر گرفتن تعرفه های نظام مهندسی
 • میزان هزینه پرداختی بابت طراحی ویلا با در نظر گرفتن سبک های معماری خاص درخواست شده توسط کارفرما
 • میزان هزینه پرداختی بابت ثبت اسناد و املاک
 • میزان هزینه پرداختی بابت مالیات و دارایی
 • میزان هزینه پرداختی بابت بیمه اجباری کارگران ساختمانی در برابر حوادث غیر مترقبه
 • میزان هزینه پرداختی بابت طراحی نمای ویلا
 • میزان هزینه پرداختی بابت طراحی محوطه ویلا
 • میزان هزینه پرداختی بابت دکوراسیون و طراحی داخلی
 • میزان هزینه پرداختی بابت طراحی روف گاردن یا دیوار سبز و … برای ویلا
 • میزان هزینه پرداختی بابت طراحی سیستم نورپردازی ویلا
 • میزان هزینه پرداختی بابت طراحی پلان های فاز 2 معماری با در نظر گرفتن تعرفه های نظام مهندسی
 • میزان هزینه پرداختی بابت طراحی نقشه های تاسیسات و سیستم مکانیکی ویلا
 • میزان هزینه پرداختی بابت طراحی سیستم های هوشمند ویلا
 • میزان هزینه پرداختی بابت طراحی سازه ویلا
 • میزان هزینه پرداختی بابت مشاوره و نظارت بر ساخت ویلا
 • میزان دستمزد متره و برآورد هزینه ویلا

عوامل موثر بر فاکتور های تاثیرگذار بر قیمت طراحی ویلا

همچنین لازم به ذکر است که هر یک از موارد نام برده شده در قسمت قبل، تحت تاثیر عوامل کلی تری قرار دارند تا برآورد هزینه نهایی انجام شده و به کارفرما یا کافرمایان ارائه گردد.
از جمله این عوامل موثر بر فاکتور های تاثیرگذار بر قیمت طراحی ویلا عبارتند از:

 • میزان مساحت زیربنای ویلا
 • نوع توپوگرافی زمین
 • منطقه مورد نظر برای ساخت ویلا
 • میزان مساحت موجود برای محوطه سازی
 • خواسته های متفاوت کارفرما

 

 

4.5/5 - (142 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *