گرین وال اکاردئونی چیست؟ | کاربرد دیوار سبز اکاردئونی

حتما تاکنون درباره ی چمن های مصنوعی صحبت های زیادی شنیدیم . اما اینبار محصولی مشابه چمن های مصنوعی با رویکردی متفاوت را داریم که امروزه در بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار می گیرد . این محصول گرین وال یا همان دیوار سبز است که انواع مختلفی دارد و ما می خواهیم در این مقاله کمی بیشتر به گرین وال های اکاردئونی بپردازیم ، تا شما با شناخت بیشتر این نوع سازه ها بتوانید مکان مورد نظر خود را بدون خاک و کاشت و… به مکانی زیبا همانند یک مکان طبیعی زنده تبدیل کنید .

گرین وال آکاردئونی کجا کاربرد دارد؟

گرین وال اکاردئونی یکی از سازه های زیبا برای استفاده در محیط کار یا منزل می باشد . همانطور که می دانیم فضای سبز ارامش خاصی را برای ما ایجاد می کند . وقتی در محیطی هستیم که اطرافمان پر از شاخ و برگ های سبز می باشد حس بهتری را برای بودن در ان مکان داریم . قطعا اگر این شاخ و برگ ها از گیاهان طبیعی باشند زنده بودن انها را به وضوح می توان حس کرد ، اما امروزه سازه های مصنوعی موجود در بازار اینقدر با کیفیت هستند که تشخیص انها از گیاهان طبیعی سخت است .

گرین وال های اکاردئونی در بسیاری از کافه ها و مکان های عمومی که زیبایی ان مکان برای مشتریان اهمیت بسیاری دارد کاربرد دارد . همچنین بسیاری از شرکت ها و ادارات برای دلنشین تر کردن محیط کاری خود از این سازه ها استفاده می کنند .

البته بهتر است این را هم بدانید که این گرین وال ها برای فضای باز بیشتر کاربرد دارند زیرا شاخ و برگ سبز معمولا در فضاهای باز هستند و جلوه ی زیباتری دارند .

در کل این نوع دیوار ها معمولا برای مکان های بهداشتی مانند مطب ها و رستوران ها و … کاربرد دارند .

استفاده این سازه ها در مکان هایی از محیط شما که دارای افتاب زیادی هستند می تواند برای ایجاد سایه و جلوگیری از نور مستقیم خورشید کاربرد داشته باشد . بهتر است اینطور بگوییم که با این سازه ها می توانید در حیات منزل یا محل کار خود جنگلی کوچک ایجاد کنید و با چیدن میز و صندلی در این محیط زیبایی مکان خود را دو چندان نمایید .

یکی دیگر از استفاده های مفیدی که می توان از گرین وال های اکاردئونی داشت ، این است که  اکثر خانه ها و مکان های کاری دارای قسمتی هستند که بی مصرف می باشند شما می توانید با سلیقه ی خودتان از این دیوارها برای ایجاد یک محیط صمیمی و دلنشین استفاده نمایید .

نحوه نصب گرین وال اکاردئونی

نصب این گرین وال ها بسیار ساده می باشد و توسط دو نفر خیلی راحت می توان انها را نصب کرد . پانل های دیوار را  در ابعاد دلخواه به هم وصل کنید و سپس فرایند نصب را به راحتی در هر مکانی که می خواهید نصب و محکم کنید .

شما می توانید این نوع سازه ها را درابعاد مختلف به اندازه ای که می خواهید در محیط مورد نظر خود استفاده کنید تهیه نمایید .

گرین وال اکاردئونی چگونه نگهداری میشود؟

نگهداری گرین وال های اکاردئونی بسیار راحت است ، زیرا این سازه ها را به راحتی می توان با اب شست بدون انکه خراب شوند .

خبر خوب اینکه این سازه ها حتی در مقابل نور خورشید هم مقاوم هستند و تغییر رنگ نمی دهند . اینجاست که تفاوت گیاهان به کار رفته در سازه های مصنوعی را بهتر متوجه می شویم زیرا سازه های دارای شاخ وبرگ های مصنوعی در مقابل افتاب همچنا ن سبز هستند و زیبایی خود را با زرد شذن برگ های خود ازدست نمی دهند . به همین دلیل است که می گوییم این سازه ها سازگار با محیط هستند .

تفاوت  گرین وال های طبیعی و مصنوعی

همانطور که می دانیم نگهداری گیاهان طبیعی دشوار است و حتی ممکن است  در مکانی که استفاده می شوند حشرات بسیاری را به دور خود جمع کنند . همچنین نگهداری گیاهان هزینه ی زیادی دارد . اما وقتی از سازه هایی استفاده کنید که دارای گیاهان مصنوعی هستند دیگر این مشکلات را نخواهید داشت و هر وقت احساس کردید که گرد و خاک روی انها نشسته است می توانید به راحتی با اب بشورید بدون انکه بخواهید هزینه ای اضافی برای تمیزی انها صرف کنید .

نحوه شستشوی گرین وال اکاردئونی

شست و شوی این سازه ها نیاز به مهارت و تخصص خاصی ندارد و با یک مایع ملایم می توانید به راحتی برگ ها و پانل های ان را بشورید .[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]