طراحی داخلی دکوراسیون مطب و کلینیک

این روز ها طراحی داخلی فضاهای مختلف بسیار با اهمیت و ضروری به نظر می رسد که نیازمند دانش و تخصص لازم می باشد.

علاوه بر این طراحی داخلی فضا های مختلف با یکدیگر تفاوت هایی دارد که حتما بایستی لحاظ شده و مد نظر قرار گیرد. طبیعی است که طراحی داخلی یک منزل قطعا با طراحی داخلی یک دفتر کار متفاوت است و طراحی داخلی مطب و کلینیک ها نیز با یکدیگر متفاوت است. به طور مثال طراحی کلینیک  کودکان با دیزاین کلینیک زیبایی یا طراحی داخلی کلینیک دندانپزشکی متفاوت بوده و طراحی منحصر به فرد و مخصوص به خود را می طلبد.

در این نوشته از آبگون دیزاین قصد داریم تا اصولی را که بایستی در طراحی دکوراسیون مطب رعایت نمایید برای شما عنوان کنیم. با ما همراه باشید.

 

اصول طراحی داخلی مطب و کلینیک:

در طراحی داخلی مطب و کلینیک بایستی حتما اصول اولیه رعایت شود تا بتواند محیط و فضا را برای بیمارانی که ممکن است ساعت ها مجبور باشند به انتظار بنشینند دلپذیر و آرام نماید.

بنابراین از جمله اصولی که بایستی در طراحی دکوراسیون مطب و کلینیک رعایت شوند عبارتند از:

  1. انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون کلینیک و مطب:

رنگ ها معانی و کاربرد های متفاوتی دارند که شما می توانید با کمک رنگ ها مختلف و یا ترکیب آن ها به افرادی که در مطب حضور دارند احساس متفاوتی را منتقل کنید. به طور مثال در طراحی دکوراسیون مطب کودکان بایستی از رنگ های شاد استفاده نمود و فضا را با اکسسوری های رنگی و کودکانه تلطیف کرد تا کودکان با ورود به مطب، تمایل داشته باشند در آن جا بمانند و سرگرم شوند.

طراحی داخلی مطب و کلینیک

همچنین در مطب هایی که مخصوص بیماران مغز و اعصاب است و بیماران با حالات روحی متفاوت در این مطب ها وارد می شوند، بایستی از رنگ های روشن و تلفیق منطقی و آرام آن با دیگر رنگ ها استفاده کنیم.

  1. پارتیشن بندی های صحیح در طراحی داخلی مطب:

نکته ی مهم دیگری که در طراحی دکوراسیون یک مطب و کلینیک بایستی در نظر داشته باشید پارتیشن بندی های صحیح و استفاده ی مناسب از فضا می باشد. چنانچه پارتیشن بندی ها درست انجام شوند ممکن است فضا را کوچک کرده و اتاق انتظار بیماران تنگ و خسته کننده جلوه دهد.

  1. کانتر و میز منشی در طراحی کلینیک:

یکی از اصلی ترین قسمت های سالن انتظار یک مطب، میز منشی می باشد که در معرض دید همه ی افرادی است که در انتظار نشسته اند. بنابراین طراحی یک میز منشی زیبا و جذاب می تواند راهی برای فرار از کسل بودن فضا باشد.

طراحی کلینیک و مطب|آبگون دیزاین

همچنین طراحی هوشمندانه ی لوگوی پزشک یا کلینیک بر روی کانتر منشی نیز  می تواند توجه همگان را به خود جلب کرده و در برند سازی شما موثر باشد. استفاده از طراحی های پیچیده ای که کمی ذهن بینندگان را با خود درگیر کند نیز از دیگر قسمت های طراحی داخلی مطب و کلینیک می باشد که بایستی به ان توجه نمود.

  1. وسایل و تجهیزات در دیزاین مطب :

طراحی داخلی مطب و کلینیک بایستی به گونه ای انجام شود که بیانگر آرامش در مطب باشد. به طور مثال ساخت آبنما در گوشه ای از سالن انتظار و صدای جریان آب می تواند آرامش را به افراد منتقل کند . ایده دیگر برای ایجاد آرامش در دیزاین دکوراسیون کلینیک ساخت دیوار سبز برای ایجاد نشاط و پاکیزگی هوا است. علاوه بر این استفاده از رنگ های روشن در طراحی داخلی کلینیک و نیز برای میز و صندلی های مطب می تواند یکی از نکات به وجود آورنده ی آرامش در فضا باشد. همچنین طراحی های مدرن برای یک مطب ترجیحا بسیار بهتر از طراحی های شلوغ و فانتزی می باشد که بایستی به ان توجه ویژه نمود

نمونه هایی از طراحی و دکوراسیون داخلی کلینیک و مطب:

طراحی داخلی مطب و کلینیک|آبگون

طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک

طراحی داخلی کلینیک

طراحی داخلی کلینیک کودکان

دکوراسیون کلینیک کودکان

دکوراسیون مطب

دیزاین مطب و کلینیک

طراحی دکوراسیون داخلی مطب و کلینیک|آبگون[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]