محوطه

ایده های مرزبندی باغچه و ایجاد لبه

 فضای باغچه حیاط معمولا یکی از جذاب ترین قسمت های خانه می باشد که دقت و توجه در آن، می تواند یک باغچه ی زیبا را به شما هدیه نماید.یکی از ابتدایی ترین راه ها برای محوطه سازی، رسیدگی به باغچه حیاط  و کارهایی از قبیل تزیین باغچه و ساخت مسیر و همچنین مرزبندی باغچه می باشد. مرزبندی و ایجاد لبه برای باغچه می تواند فضای باغچه و گل و گیاهان را به شکل بهتری به نمایش بگذارد و زیبایی باغچه ی شما و محوطه حیاط را دو چندان کند.

بنابراین در این نوشته با تیم طراحی آبگون دیزاین همراه باشید تا روش ها و ایده هایی را برای مرزبندی باغچه به شما ارائه نماییم.

روش های مرزبندی و ایجاد لبه:

 برای مرزبندی و یا ایجاد لبه برای باغچه روش های مختلفی وجود دارد که شما می توانید بر حسب سلیقه و البته بودجه ی شخصی، هر کدام از آن ها را انتخاب نمایید.

از جمله روش های مرزبندی باغچه عبارت است از:

ایجاد لبه با آجری در حالت افقی

طراحی لبه باغچه با آجر

لبه های آجری برای باغچه از قدیم الایام مورد استفاده قرار می گرفته است و طرفداران خاص خود را دارد. لبه های آجری معمولا به شکل افقی و ساده چیده می شوند و شما می توانید از آن برای باغچه هایی که در آن چمن کاشته شده و قصد دارید از ماشین چمن زنی در آن استفاده کنید، بهترین گزینه می باشد. فضای بین آجر ها نیز در این روش معمولا با شن و ماسه پر می شوند.

ایجاد لبه با آجر در حالت مورب

ایجاد لبه با آجر در حالت مورب

لبه های آجری به صورت مورب از دیگر روش های ایجاد مرزبندی باغچه می باشد که بسیار جذاب بوده و می تواند نمای خوبی را برای باغچه ی شما ایجاد نماید. برای این کار معممولا آجر ها را با زاویه  45 درجه در خاکی که کمی حفر شده است قرار می دهند و سپس همینطور تا انتها پیش می روند.

طراحی لبه با سنگ

لبه های سنگی معمولا برای ویلا ها و باغ ها و در کل فضا های بزرگ تر کاربرد دارند. برای این منظور شما می توانید از سنگ های کوچک و بزرگی که در اطراف محل سکونت تان وجود دارد استفاده کرده و دور تا دور باغچه ی خود را مرزبندی نمایید.

طراحی لبه باغچه با سنگپآبگون دیزاین

دیزاین لبه باغچه با چوب

لبه های چوبی نیز می توانند به باغچه ی شما گرما بخشیده و فضایی نرم و زیبا را برای شما ایجاد نمایند. البته توجه کنید که لبه ها معمولا هنگام مرطوب بودن لغزنده می باشند.

دیزاین لبه باغچه با چوب|آبگون دیزاین

ساخت لبه با بتن

لبه های بتنی نیز در ایجاد مرزبندی باغچه ها استفاده می شود اما معمولا از این نوع از لبه ها برای باغچه های بزرگ و مسیر های پیچ در پیچ باغچه استفاده می شود.

طراحی لبه با گیاهان

لبه های گیاهی نیز می تواند بسیار جذاب و منحصر به فرد باشند و برای این منظور شما می توانید از گیاهانی نظیر شمشاد استفاده نمایید.

ایده طراحی لبه باغچه با گیاهان|آبگون دیزاین

دیزاین لبه با لوله های فلزی

ایجاد لبه باغچه با آجر در حالت مورب

مرزبندی باغچه به کمک لوله های فلزی نیز از دیگر روش های در دسترس می باشد که می توانید آن ها را دور تا دور باغچه بچینید و داخل ان ها را نیز با خاک پر کنید. همچنین می توانید درون این لوله ها نیز گل بکارید و فضای بسیار زیبایی را برای باغچه ی خود ایجاد نمایید.

طراحی حاشیه باغچه با بلوک های سیمانی

طراحی حاشیه باغچه با بلوک های سیمانی|آبگون دیزاین

مرزبندی با بلوک های سیمانی نیز روش دیگری برای دورگیری باغچه است که شما می تواند درون حفره های بلوک های سیمانی نیز گل بکارید.

ایجاد لبه با نرده و فنس

طراحی لبه باغچه با نرده|آبگون دیزاین

با استفاده از نرده نیز می توانید باغچه های باغ های بزرگ را مرزبندی کرده و یه کمک آن یک فضای حرفه ای و زیبا بسازید.

طراحی مرزبندی باغچه با پلاستیک

طراحی مرزبندی باغچه با پلاستیک

این نوع از لبه ها هم به علت مقاوم بودن می تواند گزینه ی مناسبی برای مرزبندی باغچه شما باشد.

ایجاد حاشیه باغچه با بطری های شیشه ای

ایجاد حاشیه باغچه با بطری های شیشه ای

این روش خلاقانه نیز می تواند باغچه ی شما را بسیار زیبا و جذاب جلوه دهد. در این روش شما می توانید از بطری های کوچک و بزرگ با رنگ های متنوع برای دورگیری باغچه ی خود استفاده نمایید.

طراحی لبه و حاشیه باغچه با سبد

طراحی لبه و حاشیه باغچه با سبد

ایجاد لبه یا مرز به کمک سبد نیز معمول در باغچه های کوچک کاربردی بوده و می تواند باغچه ی شما را بسیار زیبا جلوه دهد. در این روش نیز شما می توانید با دسته بندی کردن گل ها و گیاهان مختلف، ان ها را در سبد های متفاوتی قرار دهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *