محوطه, ویلا

آموزش آماده سازی محوطه ویلا برای پاییز و زمستان

از آن جایی که یا شروع فصل پاییز و زمستان اغلب افراد برای پیشگیری از سرماخوردگی، معمولا از فضا های داخلی استفاده می کنند و فضا های خارجی و محوطه ها معمولا بلا استفاده می مانند، در این نوشته از آبگون دیزاین ارائه دهنده خدمات طراحی ویلا و محوطه سازی قصد داریم تا نکته هایی را جهت محوطه سازی ویلا برای زمستان به شما آموزش دهیم.

به کمک این آموزش ها شما فرا می گیرید که چگونه با اندیشیدن تدابیری مفید و بهره مندی از چندین المان کوچک و بزرگ، محوطه ی ویلای خود را برای آغاز فصول سرد سال مهیا کرده تا بتوانید از محوطه ی خارجی نیز به نحو احسن استفاده نمایید.

محوطه سازی ویلا برای زمستان

یکی از اولین اقداماتی که می توانید به منظور محوطه سازی ویلا برای فصول سرد سال انجام دهید، طراحی و اجرای یک آتشدان می باشد. آتشدان ها که کارکردی شبیه به شومینه دارند اما برای محوطه ی باز ساخته می شوند معمولا بهترین گزینه برای استفاده از فضای خارجی ساختمان در پاییز و زمستان می باشند.

محوطه سازی ویلا برای زمستان و پاییز|آبگون دیزاین

آتشدان ها می توانند در هر قسمتی که شما بخواهید، قرار گیرند و اطراف آن نیز محل بسیار مناسبی برای نشستن و دورهمی های شبانه در کنار گرمای آتش می باشد. آتشدان ها بسیار کاربردی بوده و به راحتی قابلیت جا به جایی را دارند و به همین جهت استفاده از آن ها در محوطه سازی بسیار محبوب شده است. یکی از انواع پر کاربرد و بسیار زیبا ساخت آبنما یی با تلفیق آب و آتش است که به آبنما آب و آتش معروف می باشد.

آبنما آب و آتش بسیار زیبا|آبگون دیزاین

به طور مثال در انواع جدید تر محوطه سازی ویلا برای زمستان معمولا طراحی آتشدان بر روی اجسام و قسمت های دیگر محوطه انجام می شوند تا فضای کمتری را به خود اختصاص داده و محیط کمتری را اشغال نمایند.

در این نوع از طراحی آتشدان ها، نیازی نیست که فضا و محوطه ای را برای آتشدان و اطراف آن در نظر گرفت و آن را در محوطه فیکس نمود بلکه می توان آن را به صورت موقت در گوشه ای قرار داد و پس از اتمام فصول سرد سال، آن را از فضا خارج کرد. توجه کنید که این ایده معمولا برای فضا ها و ویلا های کوچک تر کاربرد دارد و در ان می توان آتشدان را بر روی میز و یا در مرکز استخر طراحی و اجرا نمود.

آتشدان در داخل استخر|آبگون دیزاین

طراحی محل نشستن در اطراف آتشدان چگونه باید باشد؟

در محوطه سازی ویلا برای زمستان، فضای اطراف آتشدان نیز می تواند به طرق مختلفی ایجاد شود که در این قسمت چند نمونه از محل نشستن در اطراف آتشدان را برای شما بررسی می کنیم.

1. طراحی محل نشستن اطراف آتشدان به صورت دایره و نیم دایره

در اطراف آتشدان می توانید با چوب یا سنگ فضا هایی را به صورت دایره و نیم دایره طراحی و اجرا کنید و به این طریق علاوه بر استفاده ی بهینه از محیط و اشغال فضای کمتر، محل مناسب را نیز برای دورهمی های دوستانه و یا خانوادگی ایجاد نمایید.

2. طراحی محل نشستن اطراف آتشدان به صورت مدرن

در طراحی مدرن، معمولا برای اطراف آتشدان ها، از طرح های مدرن و البته معمولا کوچک تر استفاده می کنند. در این گونه طرح ها که می توان به طور مثال از بلوک های بتنی استفاده نمود، نیازی به تبعین از یک شکل هندسی خاص نیست و می توان از آن در محوطه های مدرن استفاده نمود و آن را به محیط اطراف به گونه ای زیبا تلفیق نمود.

آتشدان برای محوطه سازی ویلا در زمستان |آبگون دیزاین

امتياز post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *