ویلا

طراحی ویلای کوچک

متاسفانه امروزه به دلیل هزینه های بالای تهیه مسکن، متراژ خانه ها و ویلا ها کوچک تر شده و همین عامل باعث شده است که فضا های خانه یا ویلا کوچک تر و شاید دلگیر تر به نظر بیاید. اما با توجه به این نکته که نوع طراحی ویلای کوچک و چیدمان آن می تواند فضا را بزرگ تر جلوه داده و ظاهری بهتر برای خانه یا ویلای شما به ارمغان آورد تا حدودی مشکل کمبود فضا را رفع کرده است. در واقع شما می توانید به کمک دانش طراحی داخلی و محوطه سازی به هر چه بزرگ تر شدن فضا کمک نمایید.

طراحی فضای داخلی ویلای کوچک|آبگون دیزاین

 اگر شما هم یک خانه یا ویلای کوچک داریدکه از کمبود فضا و کوچکی ویلا و در نتیجه شلوغ شدن مداوم آن خسته شده اید و یا تصمیم به طراحی و ساخت ویلا در مساحت های کوچک گرفته اید در این نوشتار از آبگون دیزاین با ما همراه باشید تا با ارائه ی روش هایی به شما آموزش دهیم که چگونه یک ویلای کوچک را طراحی کنیم تا بزرگ تر به نظر برسد.

چگونه یک خانه یا ویلای کوچک را بزرگ تر جلوه دهیم؟

برای آن که خانه یا ویلای خود را بزرگ تر نمایش دهید می توانید از روش های مختلفی که در ادامه به برخی از انها اشاره خواهیم کرد استفاده کنید تا بتوانید از کمترین فضا بیشترین استفاده و بهره را ببرید.

 از جمله روش های بزرگ تر نشان دادن یک خانه یا ویلای کوچک عبارت است از:

1. بهره مندی از نور

ویلا ها یا خانه های کوچک هر اندازه نور طبیعی بیشتری دریافت کنند، بزرگ تر و روشن تر به نظر می رسند. برای بزرگ تر شدن ساختمان به کمک نور طبیعی بهتر است در طراحی ویلای خود از پنجره های بلند استفاده کرده و از حداکثر امکانات برای نور گیری فضا استفاده نمایید. اما اگر ویلا ساخته شده و امکان تغییر آن را ندارید بهتر است برای نورپردازی ساختمان از منابع نوری غیر طبیعی با رنگ روشن استفاده کرده و به این طریق فضا را روشن تر و بزرگ تر جلوه دهید.

طراحی داخلی ویلای کوچک|آبگون دیزاینبهره مندی از آینه ها نیز در قسمت های مختلف خانه و ویلا، می تواند گزینه مناسبی برای انعکاس نور و روشن تر شدن فضا و در نتیجه بزرگ تر دیده شدن آن نقش داشته باشد.

2. استفاده از رنگ ها

در طراحی داخلی ویلای کوچک، شما می توانید در فضای خارجی و داخلی ساختمان از رنگ های روشن استفاده کنید تا فضا های کوچک شما بزرگ تر به نظر برسند. چرا که استفاده از رنگ های تیره می تواند باعث تنگ تر شدن و کوچک شدن فضا ها شوند. در واقع شما با کمک رنگ های روشن در پس زمینه و ترکیب آن با رنگ های تیزه می تواند به فضای خود عمق داده و با ایجاد خطای دید، ساختمان را هر چه بزرگ تر جلوه دهید.

دکوراسیون داخلی ویلای کوچک|آبگون دیزاین

3. گسترده تر کردن دید

از دیگر روش هایی که شما می توانید به کمک آن در طراحی ویلای کوچک خود، آن را بزرگ تر جلوه دهید، استفاده بهینه از تمام فضا ها می باشد. اگر در هنگام ساخت ویلا ، زمین کمی در اختیار دارید می توانید با بلند تر کردن ارتفاع منزل، باعث بزرگ تر دیده شدن آن شوید اما اگر ویلا ساخته شده است شما می توانید به کمک استفاده از پرده ها و پنجره های بلند، دید عمومی را گسترده کرده و به این طریق از کوچک بودن فضا بکاهید.

دکوراسیون ویلای کوچک|آبگون دیزاین

4. اکسسوری ها و وسایل

در دکوراسیون ویلای کوچک استفاده از وسایل بیشتر نیز می تواند فضای شما را محدود تر جلوه دهد بنابراین پیشنهاد می کنیم برای فضا های کوچک از وسایل کمتری استفاده کنید تا در هنگام عبور در میان خانه بتوان به راحتی جا به جا شد. علاوه بر این شما می توانید به طور مثال از مبل های تخت خواب شو و یا دیگر وسایلی که چند کاربرد را همزمان دارند، استفاده کرده تا از کوچکی فضا کم کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *