طراحی داخلی

دکوراسیون مغازه چگونه باید باشد؟

شاید تا به حال این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که در خیابان هایی که بورس یک یا چند قلم کالا می باشند، چگونه مغازه های مختلف، فروش و در نتیجه درآمده های متفاوتی دارند. جالب است بدانید که دکوراسیون قدرتمند تاثیر به سزایی در فروش یک مغازه دارد و  از این رو توجه به آن، نقش مهمی در فروش محصولات و بازگشت سرمایه دارد.

طراحی دکوراسیون بوتیک|آبگون دیزاین

بنابراین در این نوشتار از  طراحی داخلی آبگون دیزاین، با ما همراه باشید تا نکاتی در خصوص طراحی داخلی فروشگاه و دکوراسیون مغازه که باید بدان توجه کنید را برای شما شرح دهیم.

طراحی داخلی مغازه:

در هنگام طراحی دکوراسیون مغازه در اولین قدم شما بایستی بسته به نوع محصولی که قصد فروش آن را دارید، توجه نموده و سپس براساس آن، دکور مناسبی را بچینید. توجه کنید که در هنگام چیدمان یک دکوراسیون مشتری پسند، بایستی به نوع فعالیت و آرامش افرادی که وارد فروشگاه می شوند، توجه لازم را داشته باشید.

دکوراسیون مغازه لباس زنانه|آبگون دیزاین

ویترین؛ نماینده ی کل فروشگاه شماست!

یک مغازه، فروشگاه و یا حتی یک مرکز خرید برای آن که بتواند فروش خوبی داشته باشد، در وهله ی اول باید به طور ویژه ای بر روی ویترین خود تمرکز کرده و ویترین مناسبی را بچیند. تجربه نشان داده اگر ویترین یک مغازه مطابق با سلیقه ی مشتریان باشد، آن مغازه را برای گشتن و خرید کالای مورد نظر خود انتخاب کرده و وارد آن می شوند.

دکوراسیون داخلی فروشگاه کامپیوتر

یک ویترین خاص و جذاب، اگر چه که باید مشتری را به خود جلب نماید، اما توجه کنید که در چیدمان یک ویترین، زیاده روی نکنید و از شلوغ کردن بیش از اندازه ی ویترین و استفاده از رنگ های متنوع و زیاد، اجتناب کنید تا مشتری را سردرگم نکرده و به او اجازه ی انتخاب دهید.

دکوراسیون داخلی مغازه لباس کودک

نحوه چیدمان اجناس در دکوراسیون مغازه:

توجه به نحوه چیدمان اجناس، از دیگر پارامتر های مهم در دکوراسیون داخلی مغازه یا فروشگاه می باشد. چیدمان و دکوراسیون قفسه ها باید به گونه ای باشند که مشتریان بتوانند به راحتی کالای مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن را برای خرید بردارند. همچنین انتخاب رنگ های قفسه ها باید به گونه ای باشند که دکوراسیون شما را جذاب تر جلوه داده و شما را به مقصود نزدیک تر نماید.

دکوراسیون داخلی مغازه|آبگون دیزاین

علاوه بر این، دسته بندی محصولات مختلف، می تواند مشتری را در خرید یاری دهد و این موضوع خود می تواند باعث جلب رضایت مشتری شود. همچنین شما می توانید محصولاتی را که تقاضای کمتری دارند در قفسه های بالایی و یا پایینی قرار داده و اجناس پر فروش و جذاب را در قفسه های میانی در جلوی دید مشتری قرار دهید.

توجه به دیوار قدرت !

در فروشگاه ها معمولا دیوار سمت راست از اهمیت بیشتری برخوردار استف چرا که مشتریان در بدو ورود معمولا به دیوار سمت راست مغازه توجه می کنند و اجناس موجود در آن را بررسی کرده و بنابراین این دیوار قدرت، تاثیر به سزایی در جلب مشتری خواهند داشت.

 

دکوراسیون بوتیک مردانه

رنگ دکور مغازه:

از دیگر نکات مهمی که در طراحی داخلی فروشگاه باید بدان توجه نمود، رنگ دکور می باشد. حتما می دانید که انتخاب رنگ در طراحی داخلی مغازه باید براساس نوع مغازه و البته اندازه و ابعاد آن انتخاب شود.

طراحی داخلی فروشگاه لباس

در انتخاب رنگ برای دکوراسیون مغازه، توجه کنید که رنگ ها باید به گونه ای در خدمت اجناس باشند و به فروش بیشتر آن ها کمک کنند. بنابراین انتخاب رنگ دکوراسیون نباید فضا را بیش از اندازه شلوغ کند و از دیده شدن اجناس توسط مشتری جلوگیری نماید.

مسیر حرکت:

دقت کنید که در طراحی دکوراسیون مغازه، توجه به مسیر حرکت مشتریان از اهمیت بالایی برخوردار است. مغازه هایی که اجناس و کالا های زیادی دارند اگر چه شاید برای مشتری ها جذاب باشد و دست آن ها را در انتخاب باز می گذارد، اما دقت کنید که یک مغازه نباید مملو از جنس باشد به گونه ای که مشتری ها حتی نتوانند به آسانی در مسیر رفت و آمد کرده و در میان اجناس بگردند و با توقف در جلوی قفسه ها، از میان آن ها مناسب ترین گزینه را انتخاب نمایند.

طراحی داخلی مغازه|آبگون دیزاین

همچنین در فروشگاه های بزرگ، توجه به این مسیر حرکت به نوع دیگری می باشد. به این معنا که در فروشگاه های بزرگ باید دقت شود تا پیوستگی دکور و اجناس حفظ شود و مشتریان بتوانند به راحتی از یک سمت فروشگاه، گشتن را آغاز کنند وپس از گشتن در فضا، از سمت دیگر آن خارج شوند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *