ساخت آبنما در طرح‌های مختلف با ایده‌های خلاقانه!

تماشای آب که در خلاف جهت جاذبه زمین و مطابق میل ما در جریان است، به انسان احساس قدرت می‌دهد که می‌توانیم این عنصر حیات بخش و فراگیر را به سلیقه خود شکل دهیم. ساخت آبنما در گذشته برای هدایت آب به داخل شهر کاربرد داشت اما با گسترش ایده‌های هنری و خلاقانه در معماری، به یک عنصر دکوراتیو و تزئینی تبدیل شده است.

ابنما در دکوراسیون خانه‌های دولتمردان و کاخ‌های سلطنتی نقش مرکزی داشت که صدای خوش آهنگ جریان آب و نمایش چشمگیر آن نوازشگر روح آدمی بود و نگاه‌ها را تا ساعت‌ها به خود جلب می‌کرد. امروزه آبنماها در طرح‌های مختلف و خلاقانه ساخته می‌شوند و ترکیب جریان پر تلاطم آب با نورهای رنگارنگ، منظره زیبایی به وجود می‌آورد که برای چشم و گوش آدمی، چاره‌ای جز دیدن و گوش دادن باقی نمی‌گذارد. حضور آب نما در هر مکانی یک منبع آرامش و زیبایی است که محیط آنجا را باکلاس و شیک جلوه می‌دهد.

در ادامه با ساخت انواع آبنما و استانداردهای آن آشنا می‌شویم که در انتخاب آبنمای مناسب به ما کمک می‌کند.
• نکات لازم برای ساخت آبنما

انواع آبنما

آب یک مایع شفاف و زلال است که به هر شکلی می‌توان به آن حالت داد. این ویژگی منحصر به فرد آب که آن را به سلطان مایعات تبدیل کرده، به ما امکان می‌دهد تا از هر وسیله‌ای مانند شیشه، سیمان، چوب، سنگ و حتی کوزه معمولی برای ساخت آبنما ارزان استفاده کنیم و با کمی خلاقیت جریان آب را زیباتر و جالب‌تر به نمایش درآوریم. در ادامه با انواع آبنما آشنا می‌شوید که مجموعه آبگون دیزاین این طرح‌ها را با توجه به سلیقه مشتریان، سفارشی شده می‌سازد.

آبنمای شیشه‌ای:

آبنمای شیشه‌ای یکی از بهترین گزینه‌ها برای داخل خانه است همچنین ساخت آبنما در شرکت‌ها، سازمان‌های اداری و رستوران‌ها نیز کاربرد زیادی دارد. تفاوتی ندارد که شیشه رنگی باشد یا بی رنگ، در هر حالت تماشای آب زلال که با لطافت و آرامش روی شیشه می‌لغزد جلوه‌ای کاملاً متفاوت به فضا می‌دهد. ابتدا بررسی کنید که چه نوع آبنمایی برای خانه شما مناسب است، آبنما شیشه ‌ای خانگی یا دیواری. البته ساخت انواع آبنما به دانش تخصصی در زمینه طراحی دکوراسیون مربوط می‌شود که آبگون دیزاین با کمک مهندسان و طراحان خوش ذوق خود و بعد از بررسی معماری مکان مورد نظر، مناسب‌ترین طرح را به متقاضیان پیشنهاد می‌دهد

ابنما شیشه ای :آبگون دیزاین

ابنما شیشه ای :آبگون دیزاین

آبنما سنگی:

طبیعی‌ترین آبنماهای سنگی که قدمتی به اندازه عمر زمین دارند، آبشارها هستند که به دست طبیعت ساخته شده‌اند. تماشای جریان آب زلال که با ظرافت از روی سنگ‌ها سر می‌خورد، فقط به آبشار محدود نمی‌شود و می‌توانیم این چشم انداز زیبا را به محیط زندگی خود بیاوریم. آبنما‌ سنگی را می‌توانید در حیاط یا گوشه‌ای کوچک از خانه خود قرار دهید و فضای بسته خانه را زنده کند. اگر در فکر ساخت آبنما ارزان هستید، آبگون دیزاین این گزینه را به شما پیشنهاد می‌دهد.

آبنما سنگی :آبگون دیزاین

آبنما سنگی :آبگون دیزاین

آبنمای دیواری:

آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که می‌توانید یک تابلو از جنس آب بر دیوار داشته باشید؟ آبنماهای دیواری یکی از پرطرفدارترین انواع آبنماها هستند که یک ایده خلاقانه برای جلوه دادن به دیوار می‌باشند و در انواع مختلف اعم از:

• شیشه‌ای
• سنگی
• پرده‌ای
• دیوار خیس

ساخته می‌شود. هر کدام از این موارد منظره خیره کننده‌ای به محیط شما می‌دهد و صد البته که اگر انتخاب مناسب نداشته باشید، کمکی به زیبایی مکان مورد نظر شما نمی‌کند. قبل از ساخت آبنما، از یک متخصص ساخت انواع آبنما و طراح دکوراسیون مشاوره بگیرید که کدام یک از این حالات برای شما مناسب است.

آبنما دیوار خیس

آبنما دیوار خیس

آبنما باغی-صخره ای:

این نوع آبنما بسیار شبیه به آبشارهای صخره‌ای است که در طبیعت می‌بینیم. با نصب این آبنما، احساس بودن در دل طبیعت را برای خود و سایرین به ارمغان می‌آورید. این نوع آب نما نه تنها در محیط‌های خارجی بلکه در داخل خانه نیز به کار می‌رود. برای ساخت انواع آبنما باید نکات خاصی را رعایت کرد طوری که هیچ گونه پاشش و ریزشی به اطراف نداشته باشد.

 

این دسته‌ بندی‌ها به صورت کلی می‌باشند و هر کدام را می‌توان با یکدیگر ترکیب کرد تا طرح کاملا خلاقانه و زیبایی که مناسب فضای مورد نظر باشد، ساخته شود. انواع دیگر آبنما مانند آبنما آب و آتش و آبنما برکه‌ای وجود دارد که آبگون دیزاین تا کنون برای متقاضیان متعددی نصب نموده است.

آبنما باغی - صخره ای : آبگون دیزاین

آبنما باغی – صخره ای : آبگون دیزاین

نکات لازم برای ساخت آبنما:

بیشترین پروژه های آبگون دیزاین را ساخت آبنما تشکیل می‌دهد که طی آن با توجه به علایق متقاضیان و دکوراسیون مکان مورد نظر، مناسب‌ترین و بهترین مدل به آن‌ها پیشنهاد می‌شود و آبگون دیزاین با تجربه‌ای که در این سفارش‌ها داشته، به نکات ضروری زیر هنگام خرید یا ساخت آبنما ارزان تاکید می‌کند:

1. اولین قدم مشخص نمودن طرح مناسب برای آبنما از نظر اندازه، سنتی یا مدرن بودن و… است. اگر می‌خواهید چیزی آرامش بخش ایجاد کنید، یک برکه کوچک که از مواد بامبو و سرامیک ساخته شده، گزینه مناسب به نظر می‌رسد. یک آبنمای پیشخوان کوچک نیز همین اثر را دارد. آبنماهای سنگی برای محیط‌های سنتی و آبنماهای دیواری برای آپارتمان‌های مدرن مناسب هستند.

2. اطمینان حاصل کنید که چشمه از مواد با کیفیت بالا ساخته شده است طوری که می‌تواند در برابر آسیب و سایش در طول زمان مقاومت کند. اگر قصد شما ساخت آبنما ارزان است، به دنبال رزین باشید نه پلاستیک. در ضمن سرامیکی انتخاب کنید که ضخامت بیشتری داشته باشد.

3. در آبنماها برای بالا بردن آب باید از پمپ استفاده شود که در بعضی با برق مستقیم و برخی دیگر با باطری کار می‌کند. مراقب باشید که ترکیب آب و برق کشنده است و اطمینان حاصل کنید که سیم‌ها و موتور کاملاً عایق‌بندی شده باشند.

جمع بندی:

آبنماها یک ایده کاملاً جدید در طراحی و دکوراسیون می‌باشد که دیگر محدود به آبشار‌های بزرگ طبیعت نمی‌شود، بلکه شما حتی در خانه کوچک خود، یا شرکت، سازمان اداری، فرودگاه، رستوران و… می‌توانید به کمک آن، جلوه خیره کننده‌ای به محیط ببخشید. از آنجایی که طراحی آبنما کاملا به فضای مربوطه و کارکرد آن بستگی دارد، انتخاب طرح مناسب اولین گام مهم در ساخت آن می‌باشد. از طرفی نصب و ساخت آبنما، انتخاب جای مناسب که در معرض وزش باد یا پرندگان نباشد، ترکیب آن با نور و… جزئیات بسیار مهمی است که پیاده سازی آن به نظر کارشناس مربوط می‌شود.

آبگون دیزاین تشکیل شده از مهندسان و طراحان متخصص است که در این زمینه به سوالات شما پاسخ خواهند داد. برای مشاوره تماس بگیرید.

امتياز page

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *