آبنما باغی و صخره ای خانگی :

آبنما باغی که اغلب با نام ،آبنما آبشاری و یا آبشار صخره ای میشناسند نوع دیگری از آبنما است که بسیار شبیه به صخره های طبیعی و کوهستانی ساخته می شود و دلیل نامگذاریش هم شباهتش به آبشارهای صخره ای واقعی می باشد.  آبنما باغی  در هر مکانی بویژه در طراحی رستوران ها ، سفره خانه ها، مراکز تجاری ، حیاط خانه ، طراحی ویلا و محوطه سازی ،روف گاردن فضاهای سبز شهری قابل استفاده است .

اجرای آبنما باغی-صخره ای : آبگوه دیزان

 

همان‌طور که خاطرنشان شدیم از آبنما باغی می‌توانید در طراحی داخلی رستوران‌ها و هتل‌ها استفاده کنید. این آبنماها در اندازه‌های مختلفی طراحی می‌شوند، از نمونه‌های قابل‌حمل و کوچک گرفته و مدل‌های بزرگ و ثابت که باتوجه‌به نیاز مشتری و متراژ محوطه ساخته خواهند شد. این آبنماها معمولاً یا از سنگ و بتن بوده و یا این که فایبرگلاس و رزین پلاستیکی توسط کارفرما و بر اساس محیط موردنظر انتخاب می‌شود. حتی از المان‌هایی نظیر مجسمه، مخزن‌های بزرگ، فواره و شیشه نیز می‌توان برای ساخت آن‌ها استفاده کرد.

در بسیاری از پروژه‌ها باتوجه‌به سلیقه مشتری و نیاز او و البته وسعت محیط امکان ترکیب دو نوع آبنما با یکدیگر وجود دارد.

آبنماهای بافی در مدل‌های چندطبقه‌ای، پنهان، رومیزی، فواره‌ای و سنگی تعبیه می‌شوند و البته باید به‌گونه‌ای طراحی شوند که برای افراد ایجاد مزاحمت نکنند. همین‌طور از این مدل‌ها می‌توانید در مراکز تفریحی، سفره‌خانه، کافه‌رستوران‌ها، باغ‌های برگزاری مراسمات و تالارهای عروسی و مهمانی استفاده کنید. از جمله موادی که معمولاً برای جذاب‌تر کردن این متریال استفاده می‌شود به می‌توان به قلوه‌سنگ، پوکه، سنگ لاشه، ورقه‌ای و اشکال مختلف سیمان اشاره کرد.

نمونه کارهای آبنما صخره ای و باغی :

ساخت آبنما باغی:

در مرحله اول از احداث آبنما سنگی محل مورد نظر عایق کاری و لوله کشی می شود. سپس سنگ ها و صخره های مخصوص بر روی همدیگر چیده می شود. سنگ های استفاده شده در آبنما صخره ای معمولا از جنس سنگ های پوکه معدنی ، ورقه ای و لاشه ای است که در مقابل فرسایش آب و تغییرات آب و هوا مقاوم هستند و وزن سبکی دارند.

جریان آب در این آبنما بوسیله ی پمپی مخصوص از قسمت ابتدایی آبنما صخره ای به قسمت انتهایی آن هدایت می شود.

ریزش آب بصورت آبشار صخره ای صدایی بسیار دلنواز به محیط می بخشد و حضور در طبیعتی بکر را تداعی میکند .

نکات مهم در طراحی و اجرای آبنما باغی صخره ای:

  •  پمپ آبنما برای پمپاژ آبنما تا بالاترین نقطه آبشار باید  دارای قدرت بالایی باشد.
  • سنگ های طبیعی موجود در رودخانه ها در مجاورت جریان آب فرسایش خواهند شد.
  • برای جلوگیری از افزایش مصرف آب عمق مخزن باید تا سطح قابل قبولی ثابت بماند .
  • بهتر است آبنما آبشاری در زیر درخت نصب نشود ، چرا که حشرات و شاخ و برگ درخت باعث آلودگی آب و گرفتگی فیلترها و گلوگاه پمپ ها خواهد شد.
  • با ساخت این نوع آبنما در ابعاد خیلی کوچک از زیبایی واقعی آن بهره مند نخواهید شد.

قیمت آبنمای باغی – صخره ای:

قیمت این نوع آبنما با توجه به ابعاد پروژه و تجهیزات بکار رفته در آن توسط کارشناس آبگون دیزاین پس از بازدید از محل تعیین خواهد شد.

برای مشاوره رایگان و استعلام قیمت با شماره 09121032193  تماس بگیرید.

طراحی روف گاردن و اجرای روف گاردن در آبگون دیزاین

طراحی ویلا در آبگون دیزاین

طراحی و ساخت آبنما در آبگون دیزاین

طراحی و اجرای دیوار سبزگرین وال در آبگون دیزاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *