نوسازی و بازسازی ساختمان

بازسازی و نوسازی ساختمان به عملیاتی گفته می شود که برای جلوه بخشیدن به ساختمان های قدیمی و بی روح که با گذشت سال ها از ساختشان جذابیت اولیه خود را از دست داده اند انجام می شود. ساخت و سازهای غیر اصولی باعث شده است ساختمان ها قبل از سپری کردن عمر مفید خود فرسوده شده و ظاهر اولیه خود را از دست بدهند و از این رو نیاز به بازسازی و نوسازی داشته باشند.

 مشاوره رایگان و استعلام قیمت نوسازی و بازسازی ساختمان : 09121032193

نوسازی و بازسازی ساختمان|آبگون دیزاین

از آنجایی که هزینه های ساخت و ساز بسیار بیشتر از هزینه نوسازی و بازسازی ساختمان است برای کاهش هزینه ها و صرفه جویی در وقت و زمان بهتر است قبل از اقدام به تخریب ساختمان از متخصصین و مهندسین معماری بخواهید تا ویژگی های بنا را بررسی نمایند تا در صورت امکان بازسازی، بازسازی  ساختمان بدون وارد شدن آسیب به بنا صورت گیرد و در کمترین زمان شاهد تغییر و تحولاتی در ساختمانتان باشد.

فرق بازسازی و نوسازی چیست؟

بازسازی به معنای تعمیر و تغییر دادن قسمتهای مختلف یک بنا است که دارای بافتی فرسوده و قدیمی هستند. در بازسازی اقداماتی فنی برای زنده نگه داشتن بنا و افزایش دوام آن صورت می گیرد. به طور کلی ازسازی به معنای مرمت و تعمییر یک ساختمان می باشد.

نوسازی به معنای تعمیر نماهای داخلی ساختمان است و به اقداماتی همچون نصب کاغذ دیواری، سقف کاذب ، سخت المان هایی مثل انواع آبنما و دیوار سبز ، طراحی روف گاردن و… گفته می شود که در نتیجه آن ساختارهای قدیمی ساختمان جای خود را به ساختارهای نو میدهند.  در تعریف کلی نوسازی به معنای نو کردن است و پس از نوسازی بنای قدیمی بصورت نو خودنمایی میکند.

نوسازی و بازسازی ساختمان |آبگون

چرا بازسازی و نوسازی آپارتمان ها و ویلاها؟

اگر بودجه کمی برای خرید خانه یا ویلا دارید ، خرید یک واحد آپارتمان مسکونی یا یک ویلای قدیمی که نیاز به بازسازی و نوسازی دارد نسبت به آپارتمان و ویلای نوساز برای شما بصرفه تر خواهد بود. با مصالحی که امروزه برای بازسازی استفاده می شود می توان بنا را به راحتی و با هزینه های کم مطابق با نیاز مشتری بازسازی نمود .

علاوه بر این بازسازی و نوسازی باعث افزایش ارزش افزوده بنا خواهد شد و به دلیل افزایش عمر ملک مورد نظر از لحاظ قیمت گذاری با  ارزش تر می شود.

هزینه بازسازی ساختمان

برای بازسازی و نوسازی یک ساختمان باید به چندین نکته مهم توجه داشته باشید تا هم به نتیجه دلخواهتان برسید و هم در وقت و هزینه هایتان صرفه جویی کرده باشید. ما در آبگون دیزاین سعی کرده ایم به این موضوع بپردازیم و با ارائه تصاویری شما عزیزان را بیشتر با نوسازی و بازسازی آشنا سازیم.

نوسازی و بازسازی آشپزخانه|آبگون دیزاین

 

هزینه نوسازی و بازسازی آشپزخانه|آبگون دیزاین

مراحلی که در نوسازی و بازسازی ساختمان باید طی کنید:

مشاوره با شرکتهای فعال در این زمینه:

برای اطلاع از هزینه ها و وضعیت ساختمان نیا است قبل از اقدام به هر کاری با یک متخصص مشورت کنید تا هم در  هزینه ها و زمان صرفه جویی کنید و هم از خطرات جبران ناپذیر احتمالی حاصل از بازسازی غیر اصولی در امان باشید. شرکت آبگون دیزاین یکی از شرکت های مجرب و پیشرو در این حوزه می باشد . شما عزیزان می توانید با خیال آسوده صفر تا صد کار بازسازی و نوازی ساختمانتان را به ما تحویل دهید و با صرف کمترین هزینه ها و در کوتاهترین زمان ممکن به نتیجه ایده آل برسید.

تخریب کل یا بخشی از ساختمان با نظارت تیم مهندسی:

تخریب ساختمان ممکن است بصورت کلی و یا بصورت جزئی صورت گیرد. در تخریب جزئی فقط بخشی از ساختمان مثل آشپزخانه،طراحي پاسیو و یا مثلا در نوسازی یک مطب قسمتی از آن که نیاز به بازسازی دارد تخریب می شود. نکته ی بسیار مهم در تخریب ساختمان این است که عملیات تخریب باید با رعایت اصول ایمنی و بصورت کاملا حساب شده نجام گیرد تا از بروز حوادث جانی و مالی جلوگیری شود.

شروع عملیات بازسازی و نوسازی :

پس از تخریب قسمت های مورد نیاز مرحله نوسازی و بازسازی شروع می شود. در این مرحله طرح های بازسازی و نوسازی توسط مجری پروژه با رعایت استانداردها و با در نظر گرفتن نیاز های مشتری اجرا خواهد شد. در این مرحله باید سعی شود تا از راهکارهای کم هزینه استفاده شود . یکی از راهکارهای کم هزینه در بازسازی استفاده از دیوارهای پیش ساخته به جای ساخت مجدد دیوار است.

برآورد هزینه بازسازی و نوسازی ساختمان

از مهم ترین مراحل در بازسازی و نوسازی ساختمان برآورد هزینه ها قبل از هر اقدامی می باشد. معمولا در مواردی مثل نوسازی آشپزخانه و سرویس بهداشتی ممکن است نیاز به زیرسازی و افزایش حجم کاری داشته باشیم که در این صورت شاهد افزایش هزینه ها نیز خواهیم بود. پس قبل از هر اقدامی با یک متخصص مشورت کنید و در صورتی که برآورد هزینه متخصص نوسازی و بازسازی با بودجه شما همخوانی داشت اقدام به نوسازی و بازسازی کنید.

 مشاوره رایگان و استعلام قیمت نوسازی و بازسازی ساختمان : 09121032193

طراحی روف گاردن و اجرای روف گاردن در آبگون دیزاین

طراحی ویلا در آبگون دیزاین

طراحی و ساخت آبنما در آبگون دیزاین

طراحی و اجرای دیوار سبزگرین وال در آبگون دیزاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *