نورپردازی

امروزه توجه و اهمیت به فضای داخلی ساختمان مانند توجه به فضای بیرونی اهمیت زیادی پیدا کرده است. به گونه ای که زمان ساخت یا بازسازی ساختمان های مختلف از افراد حرفه ای و متخصص استفاده می شود. یکی از مهم ترین و بهترین ایده هایی که امروزه برای ساخت فضاهای مختلف از استفاده می شود، نور پردازی است. نور پردازی به صورت مستقیم تاثیر زیادی در ایجاد یک فضای لوکس و آرام و زیبا دارد. برای ایجاد نورپردازی ابتدا قسمت های داخلی و خارجی ساختمان که قصد نور پردازی در آن را دارید، انتخاب کنید. سپس متناسب با متراژ و قسمت های مختلف فضای داخلی، تجهیزات مورد نیاز آن را تهیه کنید. از جمله بهترین انواع روش های نور پردازی استفاده از  چراغ های Outdoor یا بیرونی نظیر چراغ های نما ، چراغ های دفنی ، و زیر پله ای است. یکی از مهم ترین تاثیرات نور پردازی در داخل ساختمان، ایجاد آرامش روانی و بصری در محیط است. اما در مقابل آن ساختمان هایی که در فضای بیرونی آن ها نور پردازی وجود دارد، می تواند نشان دهنده  صلابت و قدرت و لوکس بودن محیط باشد. افراد مختلف با قرار گرفتن و حضور یافتن در فضاهایی که نور پردازی آن خوب و زیباست، احساس صمیمت و آرامش می کنند. به همین دلیل در فضاهایی مانند رستوران ها، کافی شاپ ها و هتل ها به نور پردازی اهمیت زیادی داده می شود.

نورپردازی و کاربردهای آن در طراحی:

انسان ها از گذشته دور برای برطرف کردن ابهام تاریکی و درک واضح محیط اطراف خود نیازمند نور و روشنایی بوده اند.

نورپردازی موضوعی فراتر از نصب چند لامپ در یک نقطه ای از فضا است. با نورپردازی درست و کارآمد علاوه بر ایجاد روشنایی می توان جلوه ای بسیار متفاوت و یک هویت تازه به فضای مورد نظر داد .

نورپردازی در محوطه سازی:

نورپردازی در باغ و محوطه روف گاردن و فضای سبز موجب تامین روشنایی، ایجاد حس امنیت و آرامش ،تسلط به محیط و در نهایت زیبایی بصری محوطه خواهد شد. نورپردازی لنداسکیپ باید به گونه ای انجام شود که حس سکون را در فضاهای مکث و حس حرکت را در فضای معابر و پیاده روها ایجاد کند.

نورپردازی معابر|آبگون دیزاین
نورپردازی در  محوطه سازی و طراحی فضای سبز از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چرا که تمام المان های کار شده در محوطه برای نشان دادن زیبایی واقعیشان بویژه در تاریکی شب نیاز به نور دارند . به طور کلی در صورت نبود نور به عنوان عنصر روشنایی و عامل تفکیک رنگ ها در محوطه ، طراحی محوطه فضای سبز امری کاملا بیهوده می باشد .

نورپردازی محوطه-ویلا|آبگون دیزاین

نورپردازی محوطه-ویلا|آبگون دیزاین

نور پردازی در طراحی ویلا ، دیزاین پاسیو و به طور کلی المان های موجود در محوطه سازی و روف گاردن مثل انواع آبنما ، دیوار سبز و… بصورت هدایت شده انجام می شود. یعنی بصورت نورپردازی هایلایتی یا تاکیدی سعی می شود علاوه بر نمایش زیبایی ، توجه بیننده به نقطه ای خاص جلب شود.

چراغ های استفاده شده در نورپردازی محوطه:

  • چراغ های دفنی
  • چراغ های پارکی
  • چراغ های دیواری

اجرای نورپردازی:

معمولا در پروژه های مربوط به فضای سبز و یا ساخت المان های مربوط به دکوراسیون فضاهای بسته و باز ، نورپردازی در صورت تقاضای مشتری انجام می شود .

برای اطلاع از هزینه و قیمت نورپردازی باغ و سقف و نما ساختمان می توانید با کارشناسان ما در شرکت آبگون دیزاین با شماره 09121032193 در تماس باشید.

طراحی روف گاردن و اجرای روف گاردن در آبگون دیزاین

طراحی ویلا در آبگون دیزاین

طراحی و ساخت آبنما در آبگون دیزاین

طراحی و اجرای دیوار سبزگرین وال در آبگون دیزاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *