نورپردازی و کاربردهای آن در طراحی:

انسان ها از گذشته دور برای برطرف کردن ابهام تاریکی و درک واضح محیط اطراف خود نیازمند نور و روشنایی بوده اند.

نورپردازی موضوعی فراتر از نصب چند لامپ در یک نقطه ای از فضا است. با نورپردازی درست و کارآمد علاوه بر ایجاد روشنایی می توان جلوه ای بسیار متفاوت و یک هویت تازه به فضای مورد نظر داد .

نورپردازی در محوطه سازی:

نورپردازی در باغ و محوطه روف گاردن و فضای سبز موجب تامین روشنایی، ایجاد حس امنیت و آرامش ،تسلط به محیط و در نهایت زیبایی بصری محوطه خواهد شد. نورپردازی لنداسکیپ باید به گونه ای انجام شود که حس سکون را در فضاهای مکث و حس حرکت را در فضای معابر و پیاده روها ایجاد کند.

نورپردازی معابر|آبگون دیزاین
نورپردازی در  محوطه سازی و طراحی فضای سبز از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چرا که تمام المان های کار شده در محوطه برای نشان دادن زیبایی واقعیشان بویژه در تاریکی شب نیاز به نور دارند . به طور کلی در صورت نبود نور به عنوان عنصر روشنایی و عامل تفکیک رنگ ها در محوطه ، طراحی محوطه فضای سبز امری کاملا بیهوده می باشد .

نورپردازی محوطه-ویلا|آبگون دیزاین
نورپردازی محوطه-ویلا|آبگون دیزاین

نور پردازی در طراحی ویلا ، دیزاین پاسیو و به طور کلی المان های موجود در محوطه سازی و روف گاردن مثل انواع آبنما ، دیوار سبز و… بصورت هدایت شده انجام می شود. یعنی بصورت نورپردازی هایلایتی یا تاکیدی سعی می شود علاوه بر نمایش زیبایی ، توجه بیننده به نقطه ای خاص جلب شود.

چراغ های استفاده شده در نورپردازی محوطه:

  • چراغ های دفنی
  • چراغ های پارکی
  • چراغ های دیواری

اجرای نورپردازی:

معمولا در پروژه های مربوط به فضای سبز و یا ساخت المان های مربوط به دکوراسیون فضاهای بسته و باز ، نورپردازی در صورت تقاضای مشتری انجام می شود .

برای اطلاع از هزینه و قیمت نورپردازی باغ و سقف و نما ساختمان می توانید با کارشناسان ما در شرکت آبگون دیزاین با شماره 09125879311 در تماس باشید