نورپردازی نمای ساختمان یکی از نکاتی است که امروزه مورد توجه بسیاری از معماران و افراد علاقمند به طراحی ساختمان قرار گرفته و بدون شک ساختمان های متفاوت، نورپردازی های مختلفی را می طلبند . به همین دلیل توجه به نوع ساختمان در نوع نورپردازی موضوع بسیار با اهمیتی می باشد.

نورپردازی نمای ساختمان اداری|آبگون دیزاین

علاوه بر این، نورپردازی های فضای خارجی ساختمان بخصوص در طراحی ویلا با نورپردازی های داخلی نیز تفاوت داشته و هر کدام اصول و قواعد مختص به خود را دارا می باشد. در این نوشته از سایت آبگون دیزاین شما با اصول نورپردازی نمای ساختمان آشنا خواهید شد  و نکاتی مهمی را در این خصوص فرا خواهید گرفت.

ویژگی های مهم در نورپردازی نمای ساختمان:

از آن جایی که نورپردازی نما در طراحی نمای ساختمان می تواند بر جذابیت بنا بیفزاید و آن را بسیار زیبا تر جلوه دهد، امروزه مورد توجه بسیاری از معماران و سازندگان ساختمان ها قرار گرفته است که اصول و قوانین خاصی را می طلبد.

بنابراین از جمله ویژگی هایی که در هنگام نورپردازی نمای ساختمان بایستی رعایت کنیم عبارتند از:

1. به کارگیری وسایل نوری مناسب با نوع ساختمان:

توجه کنید که نورپردازی نما بایستی با وسایل نوری مناسب انجام گیرد تا نور تمامی قسمت های نمای ساختمان با تاکید بر خطوط افقی و عمودی بنا، تامین شود. به طور مثال در ساختمان های مرتفع بایستی از چراغ ها و یا دیگر وسایل نوری استفاده شود که بتوانند نور تمام قسمت های ساختمان را تامین کرده و هیچ قسمتی از نما بدون نور باقی نماند.

بنابراین پرتاب نور در چراغ ها و پروژکتور های مختلف متفاوت بوده و شما بایستی بر اساس پوشش نوری ایجاد شده توسط المان های مختلف، مناسب ترین نور را برای ساختمان خود در نظر بگیرید تا تابش نور از طول و عرض ساختمان بیشتر نبوده و بیرون نزند.

نورپردازی نمای ساختمان ویلایی|آبگون

2. رنگ نور:

در نورپردازی نمای یک ساختمان بایستی توجه کنید که رنگ نور انتخابی با رنگ و نوع مصالح به کار رفته در نمای ساختمان هم خوانی داشته باشد تا زیبایی آن را دوچندان نماید. همچنین در انتخاب رنگ مناسب نورپردازی می توانید به ساختمان های دیگر در نزدیکی ساختمان خود نیز توجه کرده و متناسب با آن ها، رنگ نور نمای ساختمان خود را انتخاب نمایید.

نورپردازی نمای ساختمان ویلایی|آبگون دیزاین

3. مخفی نمودن منبع نور:

یکی دیگر از موارد مهم در نورپردازی نمای ساختمان، پنهان کردن منبع نوری می باشد طوری که تنها نور دیده شود و منبع نور قابل رویت نباشد تا بر زیبایی نمای ساختمان یا ویلا افزوده شده و چشم بینندگان آن را جلا دهد.

نورپردازی نمای ساختمان اداری|آبگون

4. میزان انرژی مصرفی:

یکی دیگر از مسائلی که در نورپردازی نمای ساختمان اهمیت دارد نیز میزان انرژی مصرفی چراغ ها می باشد. شما می توانید با انتخاب درست المان های مختلف، به جای نورپردازی تمامی نما، تنها قسمت های خاصی از نما را نورپردازی کنید و از چراغ هایی که میزان برق مصرفی در آن ها کمتر است استفاده نمایید.

نورپردازی نمای ساختمان کلاسیک|آبگون دیزاین

سفارش و اجرای نورپردازی نمای ساختمان:

گروه اجرایی آبگون دیزاین با سابقه ی 6 سال خدمت در زمینه های مختلف طراحی و نورپردازی نمای ساختمان های ویلایی ، دارای ، مسکونی و…  می تواند بهترین گزینه ی انتخابی برای شما باشد. شما می توانید جهت مشاوره و اطلاع از قیمت نورپردازی نما ساختمان، از طریق شماره 09125879311 با همکاران ما در تماس باشید. هزینه نورپردازی نما ساختمان پس از بازدید و با توجه به نیازمندی های شما محاسبه خواهد شد.

طراحی روف گاردن و اجرای روف گاردن در آبگون دیزاین

طراحی ویلا در آبگون دیزاین

طراحی و ساخت آبنما در آبگون دیزاین

طراحی و اجرای دیوار سبزگرین وال در آبگون دیزاین

امتياز page

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *