طراحی ویلا کلاسیک :

طراحی ویلا کلاسیک یکی از سبک های پر طرفدار در طراحی ویلا است  که نشان دهنده شکوه و عظمت و همچنین نشانه ای از جایگاه طبقاتی افراد در اجتماع می باشد. سبک کلاسیک از دوران رنسانس در رم پدید آمد و از همان دوران تا به امروز به دلیل شکوه و ویژگی های منحصر بفردش مورد استقبال افراد در سراسر جهان قرار گرفته است.

در ادامه نمونه کارهایی از طراحی ویلا کلاسیک برای شما آماده کرده ایم که قطعا با دیدن این تصاویر شما نیز به این سبک معماری در طراحی ویلا علاقمند خواهید شد.

طراحی و دیزاین ویلا کلاسیکطراحی و ساخت ویلا کلاسیک|آبگون دیزاینطراحی ویلا کلاسیک|آبگون دیزاین

ویژگی های طراحی ویلا کلاسیک:

از ویژگی های بارز سبک ویلا کلاسیک می توان به دیوار های بلند، پنجره های متقارن ، ستون های بلند،سراهی ها، قوس ها ، مجسمه ها، طاق هاو… اشاره کرد.

در طراحی و ساخت ویلا کلاسیک تنوع متریالی و طراحی نما ساختمان نسبت به طراحی ویلا مدرن کمتر است و بیشتر از نمای سنگ در این سبک استفاده می شود.

از دیگر ویژگی های بسیار مهم در این سبک معماری ویلا نورپردازی در طراحی نما ، روف گاردن و طراحی داخلی می باشد. نورپردازی در این سبک ترکیبی از نور طبیعی و مصنوعی می باشد.

رنگ های بکار رفته در طراحی داخلی و بیرونی این سبک اغلب رنگ های روشن مثل سفید و کرم و رنگ های پخته و غنی می باشد.

در دکوراسیون داخلی سبک ویلا مدرن اغلب از کاغذ دیوار ها ، مبلمان مجلل ،آینه های قدی و اشیا زینتی استفاده می شود.

آبنما از دیگر ویژگی های این سبک از طراحی ویلا می باشد. آبنما ها در ویلای کلاسیک به شیوه سنتی ساخته می شوند.

معرفی ویلا کلاسیکهزینه طراحی ویلا کلاسیکطراحی ویلا کلاسیک

 

طراحی و ساخت ویلای کلاسیک:

امروزه ساخت ویلا با سبک های مختلف بین افرادی که گذراندن اوقات فراغت و تعطیلات در ویلا را انتخاب کرده اند، مورد استقبال قرار گرفته است. یکی از پر طرفدارترین سبک ها بین افرادی که سبک های قدیمی و مجلل علاقه دارند، ویلای کلاسیک است. این سبک به دلیل مجلل و خاص بودن طرفداران زیادی دارد. در طراحی و ساخت ویلا با سبک کلاسیک، از تزئینات، ابزارها و مصالح زیادی استفاده می شود. به گونه ای که در طراحی ویلا با این سبک، به جزئیات قسمت های مختلف ویلا و حتی بناهای بیرونی آن هم اهمیت زیادی داده می شود. به گونه ای که معماران عقیده دارند که هدف از ساخت ویلای کلاسیک نشان دادن تجمل گرایی، عظمت و شکوه است. از جمله مهم ترین ویژگی در ویلاهای کلاسیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده از ستون های بلند و مستحکم
  • ایجاد تعادل و تقارن در طراحی طرح های ویلا
  • طراحی پشت بام ها به صورت شیب دار
  • طراحی نما و دکوراسیون داخلی ویلا با جزئیات زیاد و نسبتا شلوغ
  • طراحی چندین اتاق بزرگ و استفاده از المان های مختلف برای طراحی اتاق ها
  • پارتیشن بندی کردن اتاق ها، آشپزخانه و فضاهای مختلف ویلا

برای صرفه جویی در هزینه ها و جلوگیری از اتلاف وقت ، بهتر است طراحی این سبک از ویلا را به متخصصان این زمینه بسپارید تا با طراحی و برنامه ریزی ، اصولی شما را در پیشبرد اهدافتان و رسیدن به طرحی بسیار نزدیک به آنچه در ذهن دارید یاری کنند.

شرکت آبگون دیزاین با سال ها تجربه در زمینه طراحی ویلا آماده خدمترسانی به شما عزیزان در زمینه طراحی و ساخت ویلا به سبک کلاسیک است.

نکاتی که باید در زمان طراحی ویلای کلاسیک به آنها توجه کنیم

در زمان طراحی ویلای کلاسیک همواره باید به نکات متعددی توجه کنید که برخی از این نکات بسیار مهم هستند، از مهمترین این نکات هنگام طراحی می توان به مواردی مانند جانمایی مناسب، توجه به جهت نور خورشید، توجه به ارتفاع ساختمان، نورپردازی مناسب و غیره اشاره کرد. ویلا کلاسیک یکی از پرطرفدارترین انواع سبک‌ های معماری است و شخصی که این سبک را انتخاب می کند، از تجملگرایی و نمایش شکوه و عظمت در محل سکونت خود لذت می برد. این سبک به عنوان سبک مادر در میان سایر سبک های معماری شناخته می‌ شود و مانند هر سبک دیگر طراحی ویلا، سازه‌ایی است که از هر ۴ طرف باز است و برخورداری از نور کافی بر شکوه و  عظمت آن می افزاید.

در زمان طراحی ویلای کلاسیک باید به لوازم و تجهیزات استفاده شده در داخل و نمای بیرونی ساختمان و ویلا هم توجه کرد تا بتوان بهترین سبک را طراحی نمود و اجرا کرد. در زمان طراحی این سبک ویلا ها باید به رنگ‌بندی هم توجه نمایید زیرا این سبک ویلا ها اصولا رنگ‌بندی ها به صورت راه راه و شطرنجی مورد استفاده قرار می گیرند. توجه کردن به تمام نکات هنگام طراحی یک ویلای کلاسیک باعث می شود تا بهترین سبک را در اختیار داشته باشید و از جلوه آن لذت ببرید. توجه کردن به نورپردازی هم می تواند اهمیت زیادی داشته باشد زیرا در این گونه ویلا ها از لوستر های شیک و بزرگ و نور های فراوان استفاده می کنند تا محیط به خوبی دیده شود. ویلای کلاسیک در اصل جلوه و شکوه یک محیط را به نمایش می گذارد و نشان می دهد که تا چه اندازه اشرافیت دارد از این رو امروزه افراد برای نمایش دادن اشرافیت محیط خود از سبک کلاسیک استفاده می کنند.

اصول طراحی ویلای کلاسیک

با توجه به این که ویلاها با سبک های مختلف و طبق نظر مالک آن تعیین می شود، توجه به اصول ساخت ویلا با سبک مورد نظر اهمیت زیادی دارد. یکی از بهترین سبک هایی که برای ساخت ویلا طرفداران زیادی دارد، ویلا با سبک کلاسیک است. معماران عقیده دارند که این سبک کاملا بی زمان است و نمادی از زیبایی، لوکس و انحصاری بودن ذاتی را نمایش می دهد. یکی از اصول مهمی که در ویلای کلاسیک به آن توجه زیادی می شود، استفاده و توجه به کوچک ترین جزئیات است. بدین صورت که از ابزار و مصالح زیادی برای ساخت استفاده می شود. علاوه بر این، از جمله مهم ترین ویژگی ها در طراحی ویلای کلاسیک می توان موارد زیر را نام برد:

  • در قسمت های ورودی ویلا ستون های مختلف و بلند ساخته می شود تا احساس تجمل گرایی و لوکس بودن تداعی شود.
  • طراحی کلیه قسمت های ساختمان به صورت متقارن و کاملا متعادل انجام می شود. بدین صورت که نظم و تعادل در همه قسمت های آن به صورت کامل نمایان است.
  • طراحی پشت بام ها به صورت شیب دار است
  • برای القای احساس آرامش از خطوط منحنی در المان های مختلف طراحی داخلی استفاده می شود.

طراحی روف گاردن و اجرای روف گاردن در آبگون دیزاین

طراحی ویلا در آبگون دیزاین

طراحی و ساخت آبنما در آبگون دیزاین

طراحی و اجرای دیوار سبزگرین وال در آبگون دیزاین

امتياز page

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *